Nowy numer 42/2018 Archiwum

Cisza wobec krzyża

Czytaniem opisu Męki Pańskiej rozpoczął się Wielki Tydzień.

Mszy św. odprawionej w Niedzielę Palmową w ursynowskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

– Wspominamy to wszystko nie tylko jako wydarzenia historyczne, ale przeżyjemy na nowo w Wielkim Tygodniu, uobecnione w liturgii Kościoła – mówił kardynał. Kaznodzieja podkreślił, że Niedziela Palmowa w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie ma szczególne znaczenie dla warszawskiego Kościoła – to tu od 23 lat przeżywany jest „parafialny dzień młodzieży”. – To jest dzień najmłodszej młodzieży, która trzyma się jeszcze za ręce swoich rodziców, ale to jest ta młodzież, która za 10–15 lat będzie tu przychodzić, by wspominać św. Jana Pawła II, papieża Benedykta XVI, papieża Franciszka, którzy kontynuują dzieło Światowych Dni Młodzieży – powiedział duchowny. Po Mszy św. rozstrzygnięty został konkurs palm wielkanocnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy