GN 46/2018 Archiwum

Dla Jego bolesnej męki…

Dojrzało już niemal pokolenie tych, którzy przychodzą przed figurę Chrystusa Miłosiernego na Kole w Niedzielę Miłosierdzia. Owoce już widać – mówi ks. Zbigniew Godlewski, proboszcz parafii św. Józefa.

Posąg Chrystusa Miłosiernego dłuta prof. Gustawa Zemły stanął u zbiegu ulic Deotymy i Górczewskiej w Parku Moczydło w 2001 roku. 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia, po raz 17. zgromadzą przy nim czciciele Pana Jezusa, który rozsławił nowe imię przez posłannictwo św. Faustyny.

– Nazwa Warszawskie Łagiewniki, zaproponowana przez kard. Kazimierza Nycza, przyjęła się na dobre. A uroczystości, które początkowo gromadziły kilkaset osób, dziś rozrastają się do kilkutysięcznych zgromadzeń – cieszy się ks. Zbigniew Godlewski. Parafii na Kole dwa zasadnicze rysy nadają właśnie doroczne uroczystości przy Posągu Chrystusa Miłosiernego i wieczysta adoracja, której 30-lecie obchodzono uroczyście 3 kwietnia. W lewej nawie dzień i noc klęczą wierni, wpisując w „Księdze łask i uzdrowień” swoje podziękowania za wymodlone dobro: nawrócenia, uwolnienia z nałogów i innych dolegliwości. – Co ciekawe, wśród adorujących widzę coraz więcej mężczyzn, w tym bardzo młodych. Czy to nie jeden z owoców Warszawskich Łagiewnik? – pyta proboszcz. Jak co roku, podczas Niedzieli Miłosierdzia w pobliżu ołtarza staną liczne konfesjonały. Wierni będą mogli z nich korzystać już od 15.00, gdy przy posągu Chrystusa Miłosiernego w obecności kard. Kazimierza Nycza rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez siostry zakonne z ul. Żytniej. Metropolita warszawski będzie przewodniczył także Mszy św. Podczas niej do parafii zostaną przekazane relikwie św. Jana Pawła II, które na stałe znajdą się w kaplicy adoracyjnej kościoła przy ul. Deotymy 37. Na zakończenie z okolicznościowym koncertem w parku wystąpi Eleni. Uroczystości odbędą się dzięki wsparciu władz Woli.

Konsekracja na Żytniej

23 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11 kard. Kazimierz Nycz dokona konsekracji odrestaurowanego kościoła Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny przy ul. Żytniej 1. Świątynia przygotowuje się też do ogłoszenia jej sanktuarium Apostołki Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy