Nowy numer 24/2018 Archiwum

Warszawski Wieczernik

– Jesteśmy posłani do wszystkich, niezależnie jakie mają poglądy, czy są blisko, czy daleko od Kościoła. A może już w ogóle ich w Kościele nie ma – mówił kard. Kazimierz Nycz do duchownych.

Prawie 400 księży i zakonników z całej archidiecezji odnowiło w archikatedrze warszawskiej przyrzeczenia kapłańskie. Kard. Kazimierz Nycz prosił wiernych, by modlili się o ich świętość: by byli wierni Bogu i kochali swoje powołanie. – Dziękuję za to, że jesteście: młodzi i starsi, diecezjalni i zakonni, na misjach, czy w domach kapłana-seniora w Otwocku i Kiełpinie. Wiele razy słyszę od wiernych, że są wdzięczni za was, bo jesteście dostępni i ofiarnie sprawujecie swoje służebne kapłaństwo – mówił metropolita warszawski. Dodał, że duchowni powinni iść ze swoją posługą do wszystkich, także do tych, którzy czują, że są poza Kościołem. Kard. Kazimierz Nycz prosił też, by do wiary i Kościoła przyprowadzić młodzież, a wspólnoty i ruchy otwierały się na nowych członków.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma