Nowy numer 3/2021 Archiwum

Duchowi apatycy niech zostaną w domu

Wielkanocny taniec dla Zmartwychwstałego już w tę niedzielę na pl. Zamkowym.

Taneczne świętowanie Zmartwychwstania na stołeczny grunt postanowiła dwa lata temu przeszczepić Grupa Zielona Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. 23 kwietnia około 14.30 zaprasza po raz trzeci na warszawską Starówkę.

– Wspominając pamiątkę zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią wszyscy chrześcijanie powinni się radować – przekonuje Patrycja Jachna, zapraszając do wspólnego świętowania wszystkich: młodych wiekiem i duchem.

Wolontariusze pokażą bardzo prosty i energiczni układ taneczny do piosenki „Uratowani” zespołu TGD.

Taniec wielkanocny Warszawa 2015
Zielona Salwatorianie
- Zakochany człowiek chce całemu światu wykrzyczeć, czego doświadcza. Podobnie my, chcemy wykrzyczeć radość ze zmartwychwstania Pana. Nie chcemy być jak muzealne mumie, przed czym przestrzegał papież Franciszek. Pragniemy świadczyć, że nie wierzymy w jakąś teorię, ale Boga Żywego! Nie chcemy uprawiać „psychologii grobu”, ale codziennie żyć porankiem zmartwychwstania. Dlatego zapraszamy wszystkich zakochanych w Bogu, aby wykrzyczeć i wytańczyć, że nie do śmierci należy ostatnie słowo, ale do Chrystusa, który śmierć zwyciężył. Wszystkich duchowych apatyków i żyjących w letargu wielkopiątkowym prosimy o pozostanie w domu! - prosi ks. Adrian Żądło SDS.

Całe wydarzenie zakończy się o godzinie 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele św. Anny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama