GN 46/2018 Archiwum

Zatańczyli z radości zmartwychwstania

Kilkadziesiąt osób włączyło się w wielkanocny taniec na pl. Zamkowym.

Taneczne świętowanie Zmartwychwstania na stołeczny grunt postanowiła dwa lata temu przeszczepić Grupa Zielona Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

– Wspominając pamiątkę zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią wszyscy chrześcijanie powinni się radować – przekonywała Patrycja Jachna, zapraszając do wspólnego świętowania wszystkich: młodych wiekiem i duchem.

Wolontariusze pokazali bardzo prosty i energiczni układ taneczny do piosenki „Uratowani” zespołu TGD. Zatańczyło kilkadziesiąt osób.

Taniec Wielkanocny na pl. Zamkowym
Gość Warszawski

- Zakochany człowiek chce całemu światu wykrzyczeć, czego doświadcza. Podobnie my, chcemy wykrzyczeć radość ze zmartwychwstania Pana. Nie chcemy być jak muzealne mumie, przed czym przestrzegał papież Franciszek. Pragniemy świadczyć, że nie wierzymy w jakąś teorię, ale Boga Żywego! Nie chcemy uprawiać „psychologii grobu”, ale codziennie żyć porankiem zmartwychwstania. Dlatego zapraszamy wszystkich zakochanych w Bogu, aby wykrzyczeć i wytańczyć, że nie do śmierci należy ostatnie słowo, ale do Chrystusa, który śmierć zwyciężył. Wszystkich duchowych apatyków i żyjących w letargu wielkopiątkowym prosimy o pozostanie w domu! - mówi ks. Adrian Żądło SDS, który sam włączył się w wielkanocne pląsy.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy