GN 2/2021 Archiwum

Atmosfera przyciąga jak magnes

– Spotkanie „Jezus na Stadionie” to nowy format duszpasterski, zjawisko, które trzeba poznać, uczestnicząc w nim – mówi abp Henryk Hoser. Narodowe rekolekcje na PGE Narodowy z ks. Johnem Bashoborą odbędą się po raz trzeci.

Już 1 lipca stadion PGE Narodowy wypełni się wiernymi z całej Polski. Na rekolekcje „Jezus na Stadionie 2017” od momentu uruchomienia zapisów zgłosiło się kilkanaście tysięcy osób, 450 wolontariuszy odbywa szkolenia, a kilkaset osób bierze udział comiesięcznych Niedzielach Uwielbienia, które w ramach duchowego przygotowania do lipcowych rekolekcji odbywają się w praskiej katedrze.

Charyzmatyczne rekolekcje w diecezji warszawsko-praskiej odbędą się 1 lipca i będzie to trzecie spotkanie zorganizowane na stadionie PGE Narodowy. W tym roku jego hasło brzmi „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza” (Ps 89). Konferencje wygłosi ks. John Bashobora, charyzmatyk z Ugandy. Na spotkaniu będą także obecni biskupi diecezji warszawsko-praskiej. Organizatorzy liczą na udział w rekolekcjach ponad 50 tys. osób. – To jest nowy format duszpasterski wprowadzony przede wszystkim przez ostatnich papieży, szczególnie przez Jana Pawła II, który gromadził wielkie tłumy – zauważył abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. W ocenie arcybiskupa charyzmatyczne rekolekcje to zjawisko, które „trzeba poznać, uczestnicząc w nim, bo wszystkie opisy są nieadekwatne, dopóki się nie przeżyje atmosfery, która tam się tworzy”. – Tyle ludzi jednocześnie się modli i jest jakaś taka duchowa dynamiczna atmosfera, która przyciąga ludzi jak magnes – powiedział hierarcha podczas spotkania z dziennikarzami w Akademiku Praskim. Hierarcha zwrócił uwagę, że tegoroczne spotkanie nawiązuje do przeżywanego pod hasłem „Idźcie i głoście” roku duszpasterskiego. – To jest bardzo ważna okazja i wydarzenie, ponieważ 2 września rozpocznie się w diecezji warszawsko-praskiej peregrynacja kopii jasnogórskiego obrazu. Spotkanie na stadionie będzie wstępem do tej inauguracji – powiedział abp H. Hoser. Na rekolekcje „Jezus na Stadionie 2017” można zapisać się przez stronę internetową: www.jezusnastadionie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama