Nowy numer 46/2018 Archiwum

Warszawiacy uczczą 100. rocznicę objawień fatimskich

Mieszkańcy stolicy uczczą 100. rocznicę objawień fatimskich. Z tej okazji kard. Kazimierz Nycz 13 maja będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie.

13 maja w archidiecezji warszawskiej odbędą się uroczystości związane z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 100. rocznicy objawień fatimskich. Miejscem uroczystych obchodów będzie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Zagłoby 37 w Warszawie – Ursusie.

W ramach programu rocznicowych obchodów odprawione zostaną Msze św. o godz. 7 i 8 rano. Po każdej Eucharystii poprowadzona zostanie litania do błogosławionych Dzieci Fatimskich oraz ucałowanie ich relikwii.

Główną Mszę św. o godz. 17 poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. Eucharystii wraz z uroczystą procesją wokół świątyni przewodniczyć będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone figury Dzieci Fatimskich, a następnie wstawione do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przed Sanktuarium. Wierni proszeni są o zabranie ze sobą świec na procesję.

Następnego dnia na terenie ursuskiej parafii w godz. 13-18 pod hasłem "Rodzinne spotkanie w Ursusie” odbędzie się festyn parafialny. W programie m.in. konkurs wiedzy o Fatimie, koncert chóru parafialnego i scholi młodzieżowej, gry rodzinne, kącik kulinarny, miasteczko ruchu drogowego, motory żużlowe, animacje dla dzieci, występ artystów seniorów. Głównym punktem programu będzie koncert Antoniny Krzysztoń.

100. rocznicę objawień fatimskich uczci w specjalny sposób także młodzież. 13 maja od godz. 10 co pół godziny w kierunku sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z czterech miejsc archidiecezji warszawskiej wyruszą grupy młodych pielgrzymów uczestniczących w pielgrzymce rowerowej "Fatima w Warszawie". [Czytaj więcej >>].

Tego samego dnia o godz. 18 w sanktuarium św. s. Faustyny (ul. Żytnia 1) podczas Mszy św. zostaną wprowadzone relikwie świętych dzieci z Fatimy – Hiacynty i Franciszka. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja z figurką MB Fatimskiej oraz relikwiami świętych.

Z kolei 7 maja o godz. 12 w parafii Dobrego Pasterza (ul. Przewodowa 15/21) zostanie odprawiona Msza św., podczas której nastąpi uroczysta koronacja figury MB Fatimskiej. Liturgii przewodniczyć będzie abp Henryk Hoser.

Od maja do października 1917 roku w portugalskim miasteczku Fatima trójce dzieci ukazywała się Matka Boża. Było to rodzeństwo Marto: Franciszek i Hiacynta oraz ich siostra cioteczna Łucja dos Santos. Kościół niecałe trzynaście lat po wydarzeniach zatwierdził objawienia, a Fatima stała się miejscem kultu, nawróceń i kształtowania się powołań.

W uroczystościach jubileuszu stulecia objawień maryjnych w Fatimie weźmie udział nawet ponad milion wiernych na czele z papieżem Franciszkiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy