Nowy numer 46/2018 Archiwum

Poświęcona łzami

W kaplicy Centrum Zdrowia Dziecka o zdrowie dla swoich dzieci błagali rodzice, teraz przed figurą MB Fatimskiej modlą się parafianie. Abp Henryk Hoser nałożył na nią koronę.

Figura MB Fatimskiej z kaplicy Centrum Zdrowia Dziecka została przekazana parafialnej wspólnocie Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie w 2004 r. z inicjatywy abp. Sławoja Leszka Głódzia. Zbiórkę złota na koronę zainicjowali sami wierni. 7 maja abp Henryk Hoser na figurę nałożył koronę. Rozpoczynając liturgię, przypominał, że „tak jak 100 lat temu, tak i dziś Matka Boża z Fatimy prosi, byśmy się nawrócili i ratowali innych, którzy być może nigdy nie trafią do Królestwa Bożego”.

– Ta figura nasiąknięta jest łzami osób, które modliły się przed nią – powiedział. Arcybiskup przypomniał, że od naszego nawrócenia zależą uzdrowienie i pokój na świecie. – Jeżeli się nie nawrócimy, to spełni się trzecia tajemnica fatimska: to wizja wielkiego zniszczenia, prześladowania Kościoła i prześladowania sakramentalnego małżeństwa i rodziny – przypomniał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy