Nowy numer 42/2018 Archiwum

Weekendowa Szkoła Prorocza

- Chcemy się uczyć żyć tak jak Jezus. Chcemy tak jak Jego uczniowie uczyć się współpracować z Duchem Świętym i kontynuować Jego dzieła - mówi Paweł Skrzek.

- Chcemy się uczyć żyć tak jak Jezus. Chcemy tak jak Jego uczniowie uczyć się współpracować z Duchem Świętym i kontynuować Jego dzieła - mówi Paweł Skrzek, lider Armii Dzieci, która organizuje w Warszawie Weekendową Szkołę Prorocką. Początek już 19 maja na Bielanach.

Weekendowe Szkoły to cykl konferencji duchowych, które prowadzi Maria Vadia, katolicka misjonarka z USA, oraz dr Anna Saj, doktor teologii. Oprawą muzyczną i prowadzeniem uwielbień zajmuje się Armia Dzieci, opiekę duchową zapewnia ks. dr hab. Sławomir Pawłowski SAC. W trakcie konferencji dla dorosłych odbywają się tematyczne zajęcia twórcze dla dzieci w trzech grupach wiekowych.

- Chcemy, by wzrastały w wierze, poznawały bohaterów biblijnych, były zafascynowane Jezusem i uwielbiały Go - mówi dr Anna Saj, lider Armii Dzieci i organizator Weekendowych Szkół, które odbywają się także w Krakowie, Lubinie, Toruniu i Suwałkach.

Każde spotkanie ma inny temat. Warszawskie, które rozpocznie się 19 maja, a zakończy 21 maja w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3), będzie poświęcone postaciom proroków Starego Testamentu i wypełnionym w Jezusie ich proroctwom.

- Jako lud prorocki będziemy uczyli się słuchać tego,​ co Bóg mówi do każdego z nas. Gdy oddajemy Bogu Chwałę, zespół nam pomaga ale, my jesteśmy otwarci na prowadzenie Ducha Świętego. Całymi rodzinami stajemy w uwielbieniu pełnym ekspresji i głośnej radości. Podczas nauczań dzielimy się na cztery ścieżki. Każda jest przeznaczona dla innej grupy wiekowej, lecz na wszystkich realizujemy podobne tematy. Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat były uczone podążania za Duchem Świętym i posłuszeństwa Jemu. Celem jest kształtowanie młodego pokolenia, które będzie znało Jezusa i budowało z Nim coraz głębszą relację. Z dużą troską podchodzimy do dzieci, są one dla nas bardzo ważne i chcemy, żeby nauczyły się chodzić z Bogiem w codzienności i słyszeć Jego głos - tłumaczy Paweł Skrzek.

Zapisy na: szkoladucha.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy