Nowy numer 24/2018 Archiwum

Akcja “Święta'20-tka!”

Świętych jest 20. Dokładnie tyle, ile relikwii znajdzie się w powstającym sanktuarium św. Gabriela od MBB i Młodych Świętych. Już ponad 1,3 tys. osób chce ich poznać. Trwa akcja “Święta'20-tka!”

Z kościelnych obrazów św. Faustyna patrzyła na nią z zagadkowym uśmiechem. Patrycja Zdziech w końcu nie wytrzymała. Po raz kolejny sięgnęła po “Dzienniczek”. Była także w Wilnie, gdzie namalowany został obraz "Jezu Ufam Tobie". Od tamtej pory św. Faustyna jej towarzyszy. I daje lekcje.

- Ona wszystkie swoje cierpienia ofiarowywała Jezusowi. Jej postawa pomaga mi inaczej spojrzeć na moje trudności - przyznaje.

Święci dają porządną naukę życia i nietuzinkowe inspiracje. Pod warunkiem, że zna się ich życiorysy. Dlatego pod koniec lutego ruszyła akcja “Święta’20”. Inicjatywa zapoczątkowana przez Misję Gabriela skierowana jest przede wszystkim do młodych.

- W czasach wszechobecnych zagrożeń chcemy dać młodym wzór prawdziwego i świętego życia - wyjaśniają organizatorzy.

Pomysłodawcy akcji przygotowali życiorysy i ciekawostki z życia 20 młodych świętych. Wśród nich znalazła się m.in. historia św. Faustyny Kowalskiej, świętych pastuszków Hiacynty i Franciszka, bł. Pier Giorgio Frassatiego, bł. Karoliny Kózkówny, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Gemmy Galgani czy św. Dominika Savio. A także mniej zanych takich postaci jak bł. Rolando Rivi czy bł. Antonia Mesina.

- Uczestnikom akcji “Święta 20-stka!” proponujemy także ćwiczenia duchowe polegające na naśladowaniu ich cnót, a także modlitwę za ich przyczyną. Chętni mogą także napisać swoje świadectwo - mówi Patrycja Zdziech z Misji Gabriela. I zachęca: Jako ciekawostkę mogę podać, że jedna ze świętych ofiarowała swoje życie, za nawrócenie mamy.

W internetową akcję poznawania młodych świętych włączyło się już ponad 1,3 tys. osób.

- To jest bardzo dużo. Mam nadzieję, że dzięki naszym działaniom wiele osób zrozumie, że żeby być świętym nie trzeba mieć poukładanego życia, a niesienie krzyża jest w nie wpisane - mówią organizatorzy.

W trwającą przez cały rok akcję można włączyć się wypełniając formularz na stronie www.misjagabriela.pl/swieta20. Uczestnicy dwa razy w tygodniu będą otrzymywać maile m.in przybliżające postać świętego.

Relikwie “Świętej’20” przechowywane są obecnie w parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty na Białołęce. Docelowo zostaną zainstalowane w budującym się właśnie sanktuarium św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i Młodych Świętych.

Na terenie parafii - z inicjatywy abp. Henryka Hosera - powstanie prowadzone przez oo. pasjonistów Centrum dla młodych oraz Instytut św. Gabriela. Będzie to pierwsza tego typu w Polsce instytucja ekspercko-wychowawcza, przeciwdziałająca kryzysowi wychowania młodzieży. Wzorem dla polskiej młodzieży ma być włoski święty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma