Nowy numer 48/2023 Archiwum

Humor Ratusza

Śmieszny, niesmaczny, żenujący... Jak Wam się podoba?

Na fanpage'u "Wielodzietni" na Facebooku pokazano zdjęcie z publikacji, która towarzyszyła festiwalowi komiksowemu w Warszawie. Festiwal odbywał się od 18 do 21 maja na Stadionie Narodowym i zgromadził tysiące fanów komiksu, nie tylko z Polski.

Przesłanie komiksowej scenki poruszyło internautów. Jednych zniesmaczyło, innych oburzyło. Niestety, uderza w rodziny wielodzietne i zasadność rządowego programu "Rodzina 500+", który nie tylko na Mazowszu daje już widoczne, pozytywne efekty. Powiela krzywdzące stereotypy, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości - jakoby pieniądze z programu rodziny po prostu marnotrawiły i decydowały się na urodzenie kolejnego dziecko... dla pozyskania rządowego wsparcia.

Humor Ratusza   Tak się składa, że podczas co najmniej kilku konferencji prasowych, na których byłam w stołecznym ratuszu, urzędnicy nie kryli negatywnego stosunku do programu 500+. A to nie wierzyli, że uda się go w porę uruchomić, że przyniesie efekty, wieszczyli, że szybko zabraknie na niego pieniędzy, a to starali się go zdyskredytować, wyliczając własne, samorządowe inicjatywy prorodzinne. Minął niespełna rok od wprowadzenia programu, a "konkurencja w piaskownicy" trwa nadal.

Smutne. Także dlatego, że komiks trafił w ręce - jak piszą organizatorzy imprezy - "największego festiwalu komiksowego w stolicy, ale i jednego z największych w Europie Środkowej!". Nieprawdziwa, krzywdząca opinia poszła w świat.

 

P.S. 25 maja na stronie Urzędu m.st. Warszawy znalazło się oświadczenie w sprawie komiksu. "Oświadczamy, że nie znaliśmy wcześniej treści zawartych w komiksie „Polska mistrzem Polski”. Po zapoznaniu się z wydawnictwem jednoznacznie oświadczamy, że nie akceptujemy jego treści. Z tego powodu zapadła decyzja o wstrzymaniu dotacji na projekt, którego częścią jest ten komiks" - napisali miejscy urzędnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy