Nowy numer 48/2020 Archiwum

Relikwie ks. Jerzego w prezydenckiej kaplicy

Prezydent Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim rodzinę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która przekazała relikwie bł. kapłana i męczennika.

Prezydent Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim rodzinę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, m.in. jego siostrę i dwóch braci, którzy przekazali relikwie bł. kapłana i męczennika.

W spotkaniu, które odbyło się w Kaplicy Pałacu Prezydenckiego, a następnie w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, udział wzięli także min. Andrzej Dera i Adam Kwiatkowski oraz przyjaciele rodziny Popiełuszków. Obecny był także Kapelan Prezydenta RP ks. Zbigniew Kras.

Relikwie ks. Jerzego w prezydenckiej kaplicy   Kaplica pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny jest miejscem modlitwy mieszkańców i pracowników Pałacu Prezydenckiego oraz zaproszonych gości. Na ścianach znajdują się podarunki od papieży, od Jana Pawła II i Benedykta XVI, a także krzyż wycięty z pozostałości po zniszczonych w 2001 roku wieżach World Trade Centre. Obok krzyża znajduje się tablica poświęcona zamachom w Nowym Jorku, na których wyryte zostały słowa psalmu: „Wstrząsnąłeś i rozdarłeś ziemię. Ulecz jej rozdarcie, albowiem się chwieje”. W podłodze, w miejscu w którym modlił się Jan Paweł II oraz Benedykt XVI, znajdują się pamiątkowe tablice. Na ścianie umieszczone są tablice pamięci urzędników Kancelarii Prezydenta i BBN, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej oraz prezydenckiego kapelana ks. Romana Indrzejczyka. W kaplicy przechowywane jest też betlejemskie światełko pokoju przekazywane co roku Prezydentowi przez harcerzy. 30 marca 2016 r. Gianna Emanuela Molla, najmłodsze dziecko zmarłej w 1962 roku św. Gianny Beretty Molli przekazała do kaplicy relikwie swojej świętej mamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama