GN 46/2018 Archiwum

Męczennik w Pałacu

Prezydent Andrzej Duda gościł rodzinę bł. ks. Jerzego, która przekazała do prezydenckiej kaplicy relikwie kapłana.

Kaplica pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny jest miejscem modlitwy mieszkańców i pracowników Pałacu Prezydenckiego oraz zaproszonych gości. Na ścianach znajdują się podarunki od papieży, od św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, a także krzyż wycięty z pozostałości po zniszczonych w 2001 r. wieżach World Trade Centre. 8 czerwca prezydent Andrzej Duda gościł rodzinę bł. ks. Jerzego, m.in. Teresę Boguszewską oraz Stanisława i Józefa Popiełuszków, którzy przekazali mu relikwie błogosławionego kapłana.

W spotkaniu, które odbyło się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego, wziął udział także kapelan prezydenta ks. Zbigniew Kras. W kaplicy znajdują się już także inne relikwie. 30 marca ub. roku Gianna Emanuela Molla, najmłodsze dziecko zmarłej w 1962 r. św. Gianny Beretty-Molli, przekazała prezydentowi relikwie swojej świętej mamy. W kaplicy przechowywane jest też Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane co roku przez harcerzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy