Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Gorejące ognisko"

Wzorem ubiegłych lat, publicyści zrzeszeni wokół czasopisma "Dywiz", zapraszają do wspólnego odmawiania na ulicach Warszawy czerwcowego nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pierwsza modlitwa odbyła się 14 czerwca o godz. 19 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Jagiellońskiej 62.

- Kapliczki warszawskie cieszą się nieustająco powodzeniem jako ciekawostka i element folkloru miejskiego. Doczekały się albumu na swój temat, a ich zbiór katalogowany jest w internecie. Sięgamy do ich podstawowego sensu i przeznaczenia. Oglądamy zdjęcia dawnych mieszkańców Warszawy zgromadzonych na wieczornej modlitwie przy swojej kapliczce i jesteśmy poruszeni. Przypominamy sobie, że kapliczki służyły kiedyś do tego, by się przy nich modlić. I przekonani jesteśmy, że cały czas to właśnie jest ich najlepsze zastosowanie, także w ruchliwym mieście - piszą w zaproszeniu do wspólnej modlitwy jej inicjatorzy, związani z czasopismem Dywiz.

Czerwcowa modlitwa jest kontynuacją nabożeństw maryjnych, odprawianych w maju przy warszawskich kapliczkach. Z inicjatywy redaktorów "Dywizu" od czterech lat łączą one mieszkańców Warszawy pod hasłem "Ucieczka grzesznych", zaczerpniętym z litanii loretańskiej. Hasłem czerwcowych spotkań modlitewnych jest jedno z wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa: "Gorejące ognisko".

Terminy kolejnych spotkań podane będą na stronie internetowej magazynu www.magazyndywiz.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama