GN 46/2018 Archiwum

"Gorejące ognisko"

Wzorem ubiegłych lat, publicyści zrzeszeni wokół czasopisma "Dywiz", zapraszają do wspólnego odmawiania na ulicach Warszawy czerwcowego nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pierwsza modlitwa odbyła się 14 czerwca o godz. 19 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Jagiellońskiej 62.

- Kapliczki warszawskie cieszą się nieustająco powodzeniem jako ciekawostka i element folkloru miejskiego. Doczekały się albumu na swój temat, a ich zbiór katalogowany jest w internecie. Sięgamy do ich podstawowego sensu i przeznaczenia. Oglądamy zdjęcia dawnych mieszkańców Warszawy zgromadzonych na wieczornej modlitwie przy swojej kapliczce i jesteśmy poruszeni. Przypominamy sobie, że kapliczki służyły kiedyś do tego, by się przy nich modlić. I przekonani jesteśmy, że cały czas to właśnie jest ich najlepsze zastosowanie, także w ruchliwym mieście - piszą w zaproszeniu do wspólnej modlitwy jej inicjatorzy, związani z czasopismem Dywiz.

Czerwcowa modlitwa jest kontynuacją nabożeństw maryjnych, odprawianych w maju przy warszawskich kapliczkach. Z inicjatywy redaktorów "Dywizu" od czterech lat łączą one mieszkańców Warszawy pod hasłem "Ucieczka grzesznych", zaczerpniętym z litanii loretańskiej. Hasłem czerwcowych spotkań modlitewnych jest jedno z wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa: "Gorejące ognisko".

Terminy kolejnych spotkań podane będą na stronie internetowej magazynu www.magazyndywiz.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy