Nowy numer 46/2018 Archiwum

Będzie istniał na wieki

– To wyjątkowa parafia, bardzo aktywna. Działa w niej 19 grup i stowarzyszeń – wyliczał abp Henryk Hoser, konsekrując świątynię Świętej Rodziny.

Teren pod budowę kościoła ofiarował przed II wojną światową Zygmunt Jórski, właściciel folwarku Zacisze. W miejscu przebudowywanej kaplicy od ponad 4 lat stoi nowy kościół. 18 czerwca konsekrował go ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej abp Henryk Hoser. W homilii podkreślił, że Kościół jest wśród wszystkich instytucji jedyną, która nieprzerwanie istnieje od dwóch tysięcy lat.

– Od początku próbowano go zniszczyć. W innych krajach Kościół jest jeszcze bardziej prześladowany. Usuwa się symbolikę chrześcijańską, żeby nie drażnić wyznawców innych religii, poniża ludzi wierzących, kpi się z nich. Ale przecież Kościół w swojej istocie będzie zawsze istniał, aż do skończenia świata. Taka jest obietnica Jezusa – powiedział arcybiskup. Zwrócił także uwagę, że „kluczami do królestwa niebieskiego” są sakramenty święte, a symbolika konsekracji świątyni je przypomina. Na koniec abp Hoser podziękował za wspólny wysiłek parafian i księży, który doprowadził do powstania świątyni. Dodał, że jest to „bardzo aktywna” parafia. Działa w niej dziewiętnaście grup i stowarzyszeń. W parafii na Zaciszu spotyka się m.in. Warszawski Klub Miłośników Camino.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy