Nowy numer 48/2020 Archiwum

Już wakacje!

Na początek piknik na Agrykoli, a potem na dzieci i młodzież czeka ponad 800 atrakcji.

Chociaż w Warszawie początek wakacji jest nieco deszczowy, uczniom,którzy dziś odebrali świadectwa, humory dopisywały. Przed nimi dwa miesiące wakacji. Dla tych, którzy w całości lub części spędzą je w stolicy przygotowano ciekawą ofertę zajęć sportowych, kulturalnych, muzycznych, artystycznych, naukowych...

Tegoroczne "Lato w mieście" rozpocznie się 27 czerwca na Agrykoli piknikiem "Bądź bezpieczny latem w mieście". Na najmłodszych czekają 132 wakacyjne placówki edukacyjne, które zapewnią 17 tys. dzieci zajęcia pięć dni w tygodniu w godz. 7-17. W 9 szkołach specjalistycznych, przygotowano miejsca dla blisko 300 niepełnosprawnych uczniów. W każdym dniu dzieci otrzymują dwa posiłki, w tym obiad, za które rodzice płacą 7 zł dziennie (rodziny uboższe mogą liczyć na zwolnienie z tej opłaty).

Wszelkie inne atrakcje (a w tym roku przygotowano aż 802 propozycje) oraz przejazdy miejską komunikacją dla uczestników "Lata w mieście" są bezpłatne. "Chociaż program akcji z roku na rok się zmienia to jego podstawy, za które jest tak pozytywnie oceniany przez dzieci i ich rodziców pozostają niezmienne. Bogata oferta zajęć edukacyjnych, artystycznych, muzealnych, rekreacyjnych i sportowych wciąż jest udostępniana młodym warszawiakom zupełnie za darmo. To wciąż prawdziwy precedens w skali całego kraju" – mówił Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy.

Przewidywany koszt tegorocznej akcji to 10 mln zł. Dodatkowo 2,122 mln zł przeznaczone zostało na dofinansowanie zorganizowanego wypoczynku wjazdowego dla dzieci i młodzieży z Warszawy. Szczegółowy program można znaleźć na: www.lato.warszawa.pl.

 W ubiegłorocznej edycji "Lata w mieście" wzięło udział ponad 20 tys. uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama