Nowy numer 49/2020 Archiwum

Jasnogórska ikona dotarła do Warszawy

Po uroczystym pożegnaniu w diecezji łowickiej, kopia cudownego wizerunku Matki Bożej rozpocznie wędrówkę po parafiach diecezji warszawsko-praskiej.

Trzydziestu biskupów i licznie zgromadzeni wierni z całej diecezji łowickiej, 24 czerwca na rynku w Łowiczu pożegnali kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej, która peregrynuje po Polsce od 1957 r. Po łowickich parafiach wędrowała prawie od roku. W procesji z darami do ołtarza przyniesiono kosz z 217 czerwonymi różami, które symbolizowały 217 miejsc, które nawiedziła Matka Boża w diecezji łowickiej - 167 parafii, ponadto domy zakonne, łowickie seminarium, kaplicę biskupa łowickiego i Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.

Po Mszy św. biskup łowicki Andrzej F. Dziuba przekazał ikonę biskupom diecezji warszawsko-praskiej: ordynariuszowi Henrykowi Hoserowi SAC oraz biskupowi pomocniczemu Markowi Solarczykowi.

Wędrówkę po diecezji łowickiej ikona rozpoczęła 3 września 2016 r. w Żyrardowie. 24 czerwca 2017 r. przekazano ją diecezji warszawsko-praskiej   Wędrówkę po diecezji łowickiej ikona rozpoczęła 3 września 2016 r. w Żyrardowie. 24 czerwca 2017 r. przekazano ją diecezji warszawsko-praskiej
Agnieszka Napiórkowska/ Foto Gość
Pierwszym, praskim miejscem obecności Matki Bożej w cudownym wizerunku będzie 1 lipca PGE Narodowy, gdzie podczas całodniowego uwielbienia „Jezus na Stadionie”, abp Hoser dokona zawierzenia obecnych Jasnogórskiej Pani. W trakcie spotkania, nawiązującego do 300-lecia koronacji obrazu, odbędzie się też modlitwa uwielbienia Boga za obecność Maryi w naszej historii.

Rekolekcje na stadionie przebiegać będą pod hasłem: "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza" (Ps 89, 16). Konferencje będzie głosił charyzmatyk, ks. John Bashobora. On też poprowadzi modlitewne uwielbienia i wieczorną modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie. Słowo do uczestników wygłosi też  o. Stanisław Jarosz, kustosz Obrazu Nawiedzenia.

W czasie uroczystości odpustowych 25 czerwca w kościele Najczystszego Serca Maryi w Warszawie, bp Marek Solarczyk prosił o modlitwę różańcową w intencji peregrynacji. W diecezji warszawsko-praskiej nawiedzenie rozpocznie się 2 września, od kolegiaty w Radzyminie.

Przekazanie Kopii Ikony Jasnogórskiej do Diecezji Warszawsko-Praskiej (24 VI 2016 r.)
Salve TV

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama