Nowy numer 48/2020 Archiwum

Warszawskie pielgrzymki wyruszają na szlak

Kierunek: Gietrzwałd, Miejsce Piastowe, Licheń i Jasna Góra.

W roku 140-lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, pod hasłem: „Tam, gdzie Maryja – tam nadzieja na silne rodziny!”, dzisiaj sprzed grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki wyruszyła IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin do Gietrzwałdu. Pielgrzymom w drodze towarzyszą relikwie męczennika z Żoliborza i figura Matki Bożej Fatimskiej, przypominająca o obchodzonym w tym roku 100-leciu objawień w Fatimie. 

30 czerwca z Milanówka go gietrzwałdzkiego sanktuarium wyruszy XI Piesza Pielgrzymka Różańcowa, organizowana przez duszpasterstwo tradycji łacińskiej i Akcję Katolicką. Do celu dojdzie 8 lipca. Zapisy: tel. 536-601-190, 22 724-83-10, e-mail: gietrzwald@o2.pl.

Po raz 33. na trasę wyruszył młodzież, wędrująca z księżmi michalitami w intencji trzeźwości narodu polskiego. Rozpoczęcie pielgrzymki 1 lipca Mszą św. o godz. 15 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Do Miejsca Piastowego – gdzie, znajduje się grób założyciela michalitów bł. ks. Bronisława Markowskiego, pielgrzymka dojdzie 14 lipca. Zapisy: tel. 505-144-042, maks.michalita@gmail.com.

XI Piaseczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę rozpocznie się 4 lipca. Jej organizatorem jest Akcja Katolicka parafii św. Anny w Piasecznie. Do końca lipca można natomiast zapisać się na rowerowe pielgrzymki na Jasną Górę, które 12 i 22 sierpnia wyjadą z parafii św. Łukasza Ewangelisty, przy ul. Górczewskiej. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na: 608 486 766. Pielgrzymi na rowerach zapraszają też na comiesięczne wyjazdy do innych miejsc kultu religijnego (1 lipca do sanktuarium MB Radosnej Opiekunki Przyrody w Secyminie-Nowinach). Szczegóły i zapisy na: www.warszawskarowerowa.pl

7 lipca, po Mszy św. o godz. 8 na Mariankach, w Górze Kalwarii wyruszy 37. Mariańska Piesza Pielgrzymka do Lichenia. Do celu dotrze 16 lipca. Zapisy: pielgrzymka@marianie.pl lub na trasie.

Pod albertowym hasłem" Być dobrym jak chleb", w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego, 29 lipca wyruszy IX Pielgrzymka Piesza z Warszawy, z sanktuarium św. Faustyny, do Domu św. Faustyny w Ostrówku. Początek o godz. 7 w kościele przy ul. Żytniej. Do celu pielgrzymi dotrą 30 lipca. O 15.30 Mszę św. w Ostrówku odprawi abp Henryk Hoser SAC. Zapisy w godz. 19-21 pod numerami tel.: 532-790-869, 509-159-436.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama