Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zmarł ks. Edmund Andrzej Rzeszowski

Pogrzeb byłego proboszcza parafii we Franciszkowie i Chynowie odbędzie się w środę 5 lipca w Łomiankach.

Kuria archidiecezjalna warszawska poinformowała o śmierci ks. Edmunda Andrzeja Rzeszowskiego, byłego proboszcza parafii we Franciszkowie i Chynowie. Kapłan zmarł 2 lipca w wieku 82 lat, z tego 50 lat przeżył w kapłaństwie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się
w 5 lipca o godzinie 11 w kościele parafialnym św. Małgorzaty DM w Łomiankach (ul. Warszawska 121).

Po Eucharystii cało Zmarłego zostanie odprowadzone do kwater kapłańskich na Cmentarzu Powązkowskim (VI Brama od ul. Ostroroga).

Wśród placówek należących obecnie do diecezji warszawsko-praskiej śp. ks. Edmund Andrzej Rzeszowski był proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP i św. Franciszka w Franciszkowie (19.10.1985 – 26.11.1988). Od listopada 1988 r. do maja 1997 r. pełnił posługę proboszczowską w parafii św. Trójcy w Chynowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama