Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mama nie jest sama

To projekt dla mam w trudnej sytuacji życiowej.

"Telefon dla mamy” oraz strona mamaniejestsama.pl mają pomóc mamom, które oczekując na narodziny dziecka przeżywają trudności. To inicjatywy Fundacji Rzecznika Praw Rodziców.

- Żadna kobieta oczekująca narodzin dziecka, nie powinna mieć poczucia osamotniania - podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Zdaniem pomysłodawców projektu, początek macierzyństwa może trudnym doświadczeniem dla kobiety. - Wokół nas jest mnóstwo kobiet z bolesną historią macierzyństwa. W 2014 r. GUS odnotował aż ok. 40 tys. poronień. Są wśród nas również te matki, które usłyszały od lekarza prowadzącego ciążę: "Dziecko jest bardzo chore, jego szanse na przeżycie są niewielkie”. A co z tymi mamami, które zawiedli najbliżsi i nie mają gdzie się podziać lub borykają się z problemami ekonomicznymi? Co z kolei z nastoletnimi mamami?” - tłumaczą na stronie internetowej.

Projekt "Mama nie jest sama” składa się z dwóch elementów. Powstała strona internetowa www.MamaNieJestSama.pl, zawierająca bazy danych ośrodków pomocowych i innych bezpośrednich form wsparcia, np. Domów Samotnej Matki, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Hospicjów Perinatalnych, psychologów i terapeutów. Na stronie można znaleźć również wiele porad prawnych i informacji o świadczeniach.

Uruchomiono także "Telefon dla Mamy” - linię wsparcia psychologicznego dla kobiet w okresie okołoporodowym, a także porady prawne i informacje.

Telefon 662 656 380, czynny w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16.00 - 18.00.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama