Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielgrzymie, wybieraj...

Piesza, rowerowa, a może na rolkach? W sierpniu z Warszawy wyruszy na Jasną Górę 9 pielgrzymek. Można się już zapisywać.

37. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna (5-14 sierpnia)

W tym roku idzie pod hasłem: "Synu, oto Matka Twoja!". Organizowana przez kościół akademicki św. Anny, ale pielgrzymują w niej nie tylko studenci. Jest podzielona na 18 pieszych grup: Amarantową, Białą, Biało-Czerwoną, Biało-Zieloną, Biało-Złotą, Biało-Żółtą, Błękitną, Brązową, Czarno-Białą, Czerwoną, Fioletową, Pomarańczową, Seledynową, Srebrną, Szarą, Wojskową (tylko dla żołnierzy), Zieloną, Złotą. Zapisy od 2 do 4 sierpnia w godz. 9.00-19.30 w krużgankach rektoratu kościoła św. Anny. Wpisowe: 90 zł, opłata bagażowa: 60 zł. Zapisać się będzie można również na trasie (jednak bagaż można zdać jedynie podczas postoju na noclegu lub przed wymarszem pielgrzymki z Warszawy). Pielgrzymka rozpoczyna się 5 sierpnia Mszą św. o 5.30 w kościele akademickim przy Krakowskim Przedmieściu 68. Osoby, które z różnych względów nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, mogą dołączyć do niej duchowo i w krużgankach rektoratu, w dniu zapisów pobrać Pakiet Pielgrzyma Duchowego. Szczegóły na pielgrzymkowej infolinii: 730-742-531.

Dziewiętnastą grupę WAPM (Biało-Niebieską) tworzą pielgrzymi na rowerach. Wyjadą 10 sierpnia po Mszy św. o 6.30 odprawionej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze. Wpisowe: 80 zł. Zapisy poprzez stronę internetową: www. pielgrzymkirowerowe.com.pl. Szczegółowe informacje pod numerami tel.: 602 333 077, 22 617 33 44.

26. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych (5-15 sierpnia)

Jej organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Niepełnosprawni uczestnicy mają własnych opiekunów, a trasa jest dostępna dla osób na wózkach. Zapisy do pięciu grup odbywają się od 1 do 4 sierpnia, przy ul. Deotymy 41 w godz. 9-19 oraz w dniu wyjścia pielgrzymki i na trasie. Wpisowe: 150 zł, wypożyczenie wózka inwalidzkiego: 55 zł. Rozpoczyna się 5 sierpnia Mszą św. o godz. 6 w kościele św. Józefa, przy ul. Deotymy.

34. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus” (5-14 sierpnia)

Wyrusza 5 sierpnia z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej (ul. Ostrobramska 72), po Mszy św. o godz. 7. Pielgrzymuje w siedmiu, małych grupach, z których jedna jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci. W pielgrzymce idą również młodzi kapłani i klerycy diecezjalnego seminarium na Tarchominie. Zapisy: 1- 4 sierpnia w godz. 17-20 w sanktuarium.

306. Warszawska Pielgrzymka Piesza (6-14 sierpnia)

Pod hasłem: „Maryja naszą Królową”, nawiązującego do obchodzonego w tym roku jubileuszu 300-lecia koronacji wizerunku Czarnej Madonny, wyruszy najstarsza warszawska pielgrzymka, organizowana przez ojców paulinów. Pielgrzymi wyjdą na trasę 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 6, odprawionej w kościele Świętego Ducha, przy ul. Długiej 3. Zapisy (także dla pielgrzymów duchowych): 30 lipca-5 sierpnia w godz. 9-19 w klasztorze przy ul. Długiej. Wpisowe: od 20 do 110 zł.

306. Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup „17” (6-14 sierpnia)

Pod tym samym hasłem, co paulińska, pielgrzymują też „17”-tki. Pielgrzymka, organizowana przez księży pallotynów, wyruszy 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 6, odprawionej w kościele akademickim św. Anny. Pielgrzymuje w 15 grupach. Jedną z nich jest grupa tradycyjna o charakterze pokutnym, w której jest realizowany program oparty na tradycyjnej duchowości i pobożności katolickiej, wyrażający się w sposób szczególny w przywiązaniu do Mszy trydenckiej. Zapisy: 3-5 sierpnia w godz. 10-20 w kaplicy „Res Sacra Miser”, przy ul. Krakowskie Przedmieście 62. Wpisowe: 140 zł.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama