GN 32/2018 Archiwum

Atak na obrońców życia

"To już czwarty w ciągu ostatniego tygodnia" - skarżą się proliferzy, którzy pikietują pod szpitalem Klinicznym im. Orłowskiego. Placówka w ubiegłym roku dokonała 119 aborcji.

Obrońcy życia pilnowali oklejonego plakatami antyaborcyjnymi samochodu, który 19 czerwca stanął pod warszawskim Szpitalem Klinicznym im. Orłowskiego przy ul. Czerniakowskiej.

W nocy 7 lipca troje napastników zaatakowało proliferów. Jeden z wolontariuszy trafił do szpitala. Sprawców nocnej napaści zatrzymała policja.

Samochód z plakatami antyaborcyjnymi został odholowany spod szpitala przez straż miejską. Jako oficjalny powód interwencji funkcjonariusze podali fakt, że auto stwarzało zagrożenie dla przechodniów. Organizatorzy pikiety Fundacja Pro - Prawo do życia uważają, że samochód został odebrany bezprawnie. I zapowiadają jego odzyskanie.

Od dwóch miesięcy wolontariusze Fundacji - w ramach akcji "Szpitale bez aborterów" - kilka razy w tygodniu organizują pod szpitalem pikiety, podczas których informują pacjentów szpitala i przechodniów, że w tej placówce zbija się nienarodzone dzieci. W czerwcu zaparkowali tam samochodem.

Z informacji podanych przez szpital wynika, że w 2016 r. dokonano tam 119 aborcji. W ciągu ostatniego tygodnia na oplakatowany samochód Fundacji dokonano czterech ataków.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma