Nowy numer 43/2020 Archiwum

Janek wybudzony - aukcja trwa

Sięgnij po złoto i pomóż Klinice "Budzik". Właśnie ze śpiączki wybudziło się 34. dziecko.

Na swojej stronie internetowej Klinika "Budzik" w Warszawie poformowała, że 13 lipca ze śpiączki udało się wybudzić Janka. Chłopiec jest 34. dzieckiem, które wybudziło się w klinice od momentu jej powstania w lipcu 2013 r.  

Janek trafił do "Budzika" w lutym br., a śpiączka była skutkiem urazu komunikacyjnego. Chłopiec wraz z mamą będą przebywać w placówce do 10 sierpnia. Dalsza rehabilitacja będzie kontynuowana w miejscu zamieszkania.

Fundacja "Akogo?", która wspiera również Klinikę "Budzik dla dorosłych" w Olsztynie, zachęca do charytatywnej licytacji cennych sportowych pamiątek. Do wylicytowania jest złoty medal Mistrzostw Świata w męskiej siatkówce z 2014 r., podarowany przez Pawła Papke, dyrektora Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zwycięzca aukcji otrzyma też koszulkę meczową Marcina Możdżonka, mistrza świata w siatkówce, z jego autografem oraz oficjalny kalendarz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dodatkowo dostanie również zaproszenie VIP na Międzynarodowy Turniej siatkówki plażowej „Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017”, który odbędzie się od 19 do 23 lipca w Olsztynie.

Licytacja trwa do 16 lipca pod linkiem: charytatywni.allegro.pl/zloty-medal-ms-w-siatkowce-z-2014r-i4697517.
Uzyskane z niej pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego do olsztyńskiego "Budzika", działającego przy tamtejszym Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Placówkę otwarto w grudniu ub. r. Równocześnie może przyjąć 8 pacjentów.

Warszawski "Budzik" jest pierwszym w Polsce wzorcowym szpitalem dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Posiada 15 łóżek z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama