Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pogrzeb ks. Józefa Wojciechowskiego

80-letni orionista był budowniczym Centrum Księdza Orione w Brańszczyku k. Wyszkowa.

Po długiej chorobie 7 lipca w szpitalu w Wyszkowie zmarł ks. Józef Wojciechowski FDP. Miał 80 lat, z których 60 lat przeżył jako zakonnik, a 50 lat jako kapłan.

Pochodził z Popowa k. Łowicza. Po święceniach kapłańskich w 1967 r. został skierowany do Kalisza i przez 2 lata był wychowawcą w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów przy ul. Kościuszki. Przez rok był wikariuszem w parafii św. Antoniego Padewskiego w Łaźniewie, po czym przełożeni skierowali go do Zduńskiej Woli, gdzie został ekonomem we wspólnocie i kapelanem sióstr orionistek. W 1973 r. został mianowany proboszczem i ekonomem w Łaźniewie i pełnił tę funkcję przez  20 lat. W tym czasie wybudował w Łaźniewie dom na wczaso-rekolekcje dla osób starszych i niepełnosprawnych, rozbudował i upiększył świątynię parafialną. W latach 1993-1994 był przełożonym Domu Misyjnego w Zduńskiej Woli. Sfinalizował wówczas rozbudowę WSD Księży Orionistów w Zduńskiej Woli.

W 1994 r. został ekonomem prowincjalnym (przez 2 kadencje) i przebywał w Warszawie. W 1998 r. trafił do Brańszczyka k. Wyszkowa, gdzie wybudował Centrum Księdza Orione. Kierował nim do 2015 r.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 sierpnia o godz. 13 w Łaźniewie. Pogrzebowej Mszy św. będzie przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Ciało kapłana spocznie w grobowcu zakonnym na cmentarzu parafialnym. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama