Ponad 100 km dziennie pokona pielgrzymka rowerowa, która wyruszyła z Warszawy. Na jasnogórski szczyt dotrze z pieszymi pielgrzymami 14 sierpnia.
Mszę św. dla pielgrzymów w ursuskim sanktuarium odprawił ks. kanonik Tomasz Zaperty, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Żegnał ich w dalszą drogę także ks. prałat Roch Walczak, pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła.
- Słowo Boga, którego będziecie słuchać każdego dnia podczas Mszy św., będzie was prowadzić. Niech będzie drogowskazem na waszej drodze. A droga waszej pielgrzymki jest przede wszystkim duchowa, podjęta z miłości do Boga - zaznaczył ks. Zaperty, prosząc rowerzystów, by zawieźli przed tron jasnogórskiej Pani także intencje ursuskiej parafii.
Na drogę pielgrzymi otrzymali silikonowe różańce (do codziennego użytku) oraz obrazki koronowanej figury MB Fatimskiej z ursuskiego sanktuarium, na których odwrocie znajduje się modlitwa do Matki Bożej Różańcowej.
Niebawem Warszawska Pielgrzymkowa Grupa Rowerowa pojedzie na Jasną Górę raz jeszcze, już w wolniejszym tempie. Wyruszy 22 sierpnia z parafii św. Łukasza Ewangelisty na Jelonkach (która jest organizatorem pielgrzymki), żeby na Jasną Górę dotrzeć 26 sierpnia, na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Trasa będzie wiodła przez sanktuaria: Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, MB Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, MB Jazłowieckiej w Szymanowie, MB Świętorodzinnej w Miedniewicach, św. Anny w Smardzewicach, MB Gidelskiej, MB Miłosierdzia w Mstowie, św. o. Pio na Przeprośnej Górce. Chętni mogą zapisać się na przedłużoną o kilkadziesiąt kilometrów trasę i 27 sierpnia pojechać jeszcze do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin. Szczegóły na: www.warszawskarowerowa.pl.
Patronem medialnym rowerowej pielgrzymki jest "Gość Niedzielny".