Nowy numer 42/2018 Archiwum

Msza św. w intencji tragicznie zmarłych harcerek ZHR

Do wspólnej modlitwy w intencji śp. Olgi i śp. Joasi bp Józef Guzdek zaprasza wszystkich harcerzy, skautów i przyjaciół ruchu harcerskiego.

Biskup polowy Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa harcerzy, wraz z władzami organizacji harcerskich zaprasza do wspólnej modlitwy za ofiary ostatnich nawałnic, a zwłaszcza za dwie tragicznie zmarłe harcerki. 20 sierpnia o godz. 18 w katedrze polowej (ul. Długa 13/15) biskup odprawi w ich intencji Mszę św. Będą na niej obecni przedstawiciele władz największych organizacji harcerskich.

"Zapraszam wszystkich harcerzy i skautów, a także przyjaciół ruchu harcerskiego, aby złączyli się w modlitwie w intencji zmarłych Joanny i Olgi, a także pogrążonych w żałobie rodzin i bliskich. Pomodlimy się także za wszystkich rannych i poszkodowanych, a także za tych, którzy pospieszyli z bezinteresowną pomocą" - napisał bp Guzdek w zaproszeniu skierowanym do środowiska harcerskiego.

Nastolatki śp. Olga i śp. Joasia, harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, pochodziły z Łodzi. Zginęły tragicznie podczas nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia przeszła przez ich obóz w miejscowości Suszek (woj. pomorskie). W obozie uczestniczyło około 150 osób. Prawie 40 uczestników zostało rannych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy