Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pamięci Joanny i Olgi

Ciężar krzyża jest lżejszy, gdy niesie się go razem – mówił biskup polowy WP Józef Guzdek podczas Mszy św. w intencji tragicznie zmarłych harcerek.

Rozpoczynając Mszę św. w katedrze polowej Wojska Polskiego, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Harcerzy, bp Józef Guzdek przytoczył słowa Ewangelii: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście”. – Słowa te odnosimy dziś do rodziny harcerskiej, przytłoczonej krzyżem wielkiego cierpienia po tragicznych wydarzeniach na obozie w Suszku – powiedział biskup. Wierni modlili się w intencji zmarłych tragicznie Joanny i Olgi, pogrążonych z żałobie rodzin oraz za wszystkich poszkodowanych podczas nawałnicy, jak i tych, którzy pospieszyli z pomocą. Na zakończenie Mszy św. bp polowy WP Józef Guzdek zwrócił uwagę, że w obliczu tragedii w Suszku wygrał harcerski duch braterstwa i solidarności, który rozlał się znacznie szerzej, dalej. – I to jest niezwykle ważna lekcja. Obyśmy nigdy nie zdezerterowali z harcerskiej metody wychowania, bo ona jest najlepsza – zaapelował.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • MichalMos
    02.10.2018 10:59
    Właśnie! Święte słowa mówi ks. bp Guzdek, jakby przewidział, że na harcerstwo spadnie bat po bacie krytyki i dobijania! Jak czytam niektóre wpisy to mam wrażenie, że ludzie chcą kopać leżącego, a tak nie wolno! Powiem więcej. Nie może być tak, że osądza ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia co z czym się je. A i tak dobrze, że ks bp polowy Józef Guzdek zrobił to, co zrobił, zaprosił harcerzy do siebie do Warszawy i odprawił z nimi Mszę świętą. To chyba jedyna mądra rzecz, którą należało zrobić.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy