Nowy numer 44/2020 Archiwum

O Matko!

Modlitwa uwielbieniowa, Msze św., koncerty, świadectwa znanych osób i towarzystwo wartościowych rówieśników. Pallotyni zapraszają 24 i 25 sierpnia do Ołtarzewa.

X Pallotyńskie Spotkanie Młodych rozpoczęło się w poniedziałek warsztatami tematycznymi. Były wśród nich: kurs ceremoniarza, zajęcia z tańca liturgicznego, rekolekcje ewangelizacyjne, próby chóru, gra na instrumentach i lekcje dziennikarstwa. Prócz nauki młodzież codziennie uczestniczyła w Eucharystii, adorowała Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz poznawała się bliżej na wieczornym ognisku i zabawach.

- Staramy się zachwycić młodzież duchowością św. Wincentego Pallotiego, pokazać jak bardzo nasz założyciel był wpatrzony w Matkę Bożą i przypomnieć, że robił wszystko na większą chwałę Bożą jednocząc różne środowiska - wyjaśnia ks. Kamil Wolan SAC, współodpowiedzialny za tegoroczne Pallotyńskie Spotkanie Młodych.

Dwudniowy finał Pallotyńskeigo Spotkania Młodych ma charakter otwarty i rozpoczyna się w piątek 25 sierpnia w południe. Tego dnia dla młodych zagra ukraiński zespół Laudans grający rock, pop, poezję śpiewaną i muzykę elektroniczną do słów ks. Jana Twardowskiego oraz św. Jana Pawła II w języku  białoruskim, polskim i angielskim. Wieczorem będzie koncert grupy Rock and Fire złożonej z muzyków należących do 2Tm 2,3, Arki Noego, Armii i Bakszysza. Świadectwem  życ O Matko!   Studiem plenerowym z finału Pallotyńskiego Spotkania Młodych rozpoczęło swoją działalność radio ewangelizacyjne Pallotti.fm Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość ia podzieli się Andrzej Moszczyński, który dzięki Matce Bożej odnalazł Boga. Będzie też czas na modlitwę uwielbienia. W niedzielę gościem specjalnym spotkania będzie Mariusz Czerniewicz, mistrz Polski w kulturystyce i fitness model.

Wstęp na finał spotkania jest wolny. Dla osób, które chciałyby skorzystać z noclegu konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się po nr. telefonu 22 722 10 24.

Jubileuszowe Pallotyńskie Spotkanie Młodych przebiega pod hasłem „O Matko”.  - Pragniemy, by codzienne zawołanie: "o matko" przerodziło się w prawdziwe zawołanie: "O Matko", jako dziękczynienie i prośbę do Matki Jezusa i naszej Matki. Chcemy pokazać jak bardzo nasz założyciel, św. Wincenty Pallotti zapatrzony był w osobę Maryi i jak do końca umiał Jej zawierzyć - wyjaśniają organizatorzy spotkania.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama