Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rycerze i damy dworu

Fanteria i tańce dworskie, koncert „Małego Chóru Wielkich Serc" i pasowanie na rycerza, dmuchańce i zabawy z chustą, słodka niespodzianka i ciepły posiłek. Franciszkanie zapraszają dzieci 16 września do Niepokalanowa.

Okazją do spotkania są obchody stulecia Rycerstwa Niepokalanej. - Chcemy przybliżyć dzieciom postać św. Maksymiliana przez zabawę i modlitwę. Będziemy dziękować Niepokalanej za wszelkie Boże działa. Ci, którzy należą do Rycerstwa pogłębią swoja wiarę, a dzieci, które nie są jego członkami, poznają czym ono jest – zaprasza s. Julia Maria Koczot SFMI, redaktor naczelna „Małego Rycerzyka Niepokalanej”.

Program rozpocznie się zwiedzaniem Niepokalanowa i uroczystą Eucharystią. Po niej na placu za bazyliką na dzieci czekać będzie ciepły posiłek, fanteria, tańce dworskie, słodka niespodzianka, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, koncert „Małego Chóru Wielkich Serc”, zjeżdżalnie dmuchane, zabawy z chustą i inne atrakcje. - Między przybyłymi przechadzać się będą damy dworu. W ramach „Szlaku rycerskiego” zaplanowaliśmy zadania mające na celu przekazanie czym jest Rycerstwo Niepokalanej. Na zwycięzców czeka pasowanie na rycerza prawdziwym mieczem. Młodsze dzieci będą pasowane na giermka – wyjaśnia s. Julia.

Rycerze i damy dworu   Atrakcje dla dziec będą rozlokowane za bazyliką, przed ołtarzem polowym Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Zjazd będzie okazją do stania się rycerzykiem Niepokalanej. - Rycerzyk musi być po Pierwszej Komunii Św. Powinien oddać się Matce Bożej przez konkretną modlitwę, nosić cudowny medalik i wpisać się do księgi. Jego podstawowym zadaniem jest modlitwa, by zdobyć świat dla Niepokalanej. Dzieci młodsze mogą zostać giermkami, czyli pomocnikami rycerza. Giermek ma te same zadania co rycerz, ale nie jest wpisany do księgi. Ma czynić dobre uczynki i modlić się, a przez to świadczyć o Matce Bożej i Jezusie – wyjaśnia s. Julia.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ze względów organizacyjnych rodzice i opiekunowie są proszeni o zgłaszanie uczestnictwa telefonicznie pod numerami: 46 864-22-22, 46 864-21-79 lub mailowo: redakcja@malyrycerzyk.pl.

Dzień spotkania dla dzieci został wybrany nieprzypadkowo. Nawiązuje on do założenia Rycerstwa Niepokalanej, które odbyło się wieczorem z 16 na 17 października 1917r. w Rzymie.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama