Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowy proboszcz na Wrzecionie

Ks. dr Marek Szymula obejmie urząd proboszcza po zmarłym nagle ks. Stanisławie Warzeszaku.

Ks. dr Marek Szymula, moderator Domu Formacji Propedeutycznej w Urlach i wicerektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie od 2010 r. został nowym proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie. Zastąpi zmarłego nagle ks. Stanisława Warzeszaka. Obrzęd wprowadzenia na urząd odbędzie się w dniu odpustu parafialnego, 10 września o godz. 13.

Ks. Marek Szymula urodził się 20 stycznia 1961 r.w Warszawie. Święcenia prezbiteratu otrzymał w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie 28 maja 1988 r. z rąk kard. Józefa Glempa. Był wikariuszem w Gliniance, Michałowicach-Opaczu i parafii św. Karola Boromeusza na Powązkach w Warszawie. W 1998 r.doktoryzował się na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie w zakresie teologii duchowości, przedstawiając pracę nt. „Duchowość zakonna według pism bł. Honorata Koźmińskiego”.

Od 1995 roku był ojcem duchownym w Seminarium Warszawskim i wykładowcą teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, a od 1998 r. także na Akademii Teologii Katolickiej, dzisiejszym Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był wieloletnim dyrektorem Prymasowskiego Instytutu Życia Wewnętrznego. Do 2010 r. mieszkał w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym, jako rezydent parafii bł. Edwarda Detkensa w Lasku Bielańskim. W 2010 roku został mianowany moderatorem utworzonego wówczas roku propedeutycznego Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach. Jest także dyrektorem Katolickiego Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej „Poradnia Dewajtis”.

zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama