GN 46/2018 Archiwum

Życzenia od papieża

W praskiej bazylice katedralnej pierwszy biskup diecezji warszawsko-praskiej dziękował za 90 lat życia, 65 lat kapłaństwa i 35 lat biskupstwa.

Błogosławieństwo Jubilatowi w specjalnym liście przesłał papież Franciszek. Do życzeń dołączyli prascy biskupi, duchowieństwo, siostry zakonne, przedstawiciele wspólnot i ruchów oraz wierni. Abp Henryk Hoser przyrównał biskupa seniora do sędziwego Mojżesza, którego – jak mówi Księga Powtórzonego Prawa – „wzrok nie był zaćmiony, a siły go nie opuszczały”. – Życzymy czcigodnemu Jubilatowi, by to podobieństwo do Mojżesza realizowało się w następnych latach. A Mojżesz żył ponad 120 lat – dodał abp Hoser, podczas uroczystej Eucharystii 9 września. List z podziękowaniami przesłał też Adam Struzik, marszałek Mazowsza. Sylwetka Jubilata na s. III

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy