Nowy numer 47/2020 Archiwum

Róże na Tamce

Pokaz ratownictwa medycznego i jazdy na bicyklu. Koncert akordeonowy i scholi dziecięcej. A przede wszystkim modlitwa z rozważaniem tekstów św. Tereski wypełnią parafię na Tamce 1 października.

- Chcemy wprowadzić kult św. Tereski na Powiślu. Zaczniemy od nabożeństwa za jej wstawiennictwem odprawianego w każdy pierwszy czwartek miesiąca połączonego z modlitwą o powołania. Zainaugurujemy je 1 października, w dniu odpustu parafialnego po głównej Mszy św. W przyszłości, po odnowieniu kaplicy św. Tereski planujemy umieścić w niej wyeksponowane relikwie świętej, które parafia posiada – mówi ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz parafii na Tamce.

W liturgiczne wspomnienie Małego Kwiatka w ogrodzie za kościołem od godz. 14 do 17 odbędzie się festyn. W koncercie akordeonowym wystąpi wikariusz parafii ks. Andrzej Goś z zespołem, siostry szarytki zaprezentują taniec uwielbienia, cykliści pokażą jak jeździć na bicyklu, a ratownicy medyczni przeszkolą z udzielania pierwszej pomocy. Będzie można posilić się zupą i bigosem, spróbować  ciast domowego wypieku oraz zdrowych sałatek. Zaplanowano również atrakcje dla najmłodszych: malowanie buziek, kącik magika, loterie fantową, czytanie bajek, planszówki i zabawy klockami. Oficjalne uroczystości odpustowe zakończy odmawiany przez wspólnoty parafialne o godz. 17 Różaniec.

Przygotowaniem do odpustu jest odprawiana od 22 września po wieczornej Eucharystii nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus i przynoszenie do kościoła róż. Z kwiatów powstanie jeden wielki bukiet, który ozdobi figurą św. Teresy w dniu odpustu. Parafia planuje się także włączyć w akcję modlitewną „Koronka na ulicach miast”, która 28 września o godz. 15 odbędzie się na całym świecie. Na Powiślu zostanie odmówiona nieopodal kościoła, u zbiegu ulic Dobrej i Tamki.

Mała Tereska jest patronką sierot, misji, przystępujących do Pierwszej Komunii św. i orędowniczką dzieci. Obiecała, że po swojej śmierci ześle na ziemię deszcz róż. Myślała o łaskach, ale ich zewnętrznym znakiem stały się kwiaty. Dlatego w parafiach pod jej wezwaniem 1 października święci się różę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama