Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gospel Rain wystąpi na 7. edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie

Koncerty chrześcijańskich muzyków odbędą się 26 listopada. Na Arenie Ursynów wystąpią m.in. Arkadio, stronaB i BeU. Po raz pierwszy uruchomione zostaną strefy: dziecka, powołaniowa i dla singli.

Koncerty chrześcijańskich muzyków odbędą się 26 listopada. Na Arenie Ursynów wystąpią m.in. Arkadio, stronaB i BeU. Po raz pierwszy uruchomione zostaną strefy: dziecka, powołaniowa i dla singli.

Festiwal Chrześcijańskie Granie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14 na Arenie Ursynów. Po liturgii na scenie zaprezentują się zespoły debiutujące na chrześcijańskiej scenie: hip-hopowa formacja Muode Koty, zespół uwielbieniowy Play&Pray oraz lider uwielbienia Tomasz Jasiński Music.

Po debiutantach - w ramach Konkursu Premiery - wystąpią wykonawcy, którzy mają za sobą spory dorobek muzyczny: Arkadio, stronaB i BeU. Głosami publiczności zostanie wybrana Premiera Roku 2017 nagrodzona Złotym Krążkiem oraz nagrodą ufundowaną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Festiwal zakończy uwielbienie z zespołem Gospel Rain - jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych formacji uwielbieniowych, koncertujący przy boku m.in. Golec uOrkiestry, Mieczysława Szcześniaka, Andrzeja Lamperta, Piotra Cugowskiego, Kuby Badacha czy Maryli Rodowicz.

- Muzyka chrześcijańska może dużo zaproponować młodemu człowiekowi, rodzinom. Obecne w niej Słowo Bożej jest odtrutką na współczesną kulturę - zauważa Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, organizator festiwalu.

Podczas festiwalu rozdane zostaną także nagrody laureatom Przeglądu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 28 października w Dobrym Miejscu (schole i zespoły mogą zgłaszać się do 10 października).

Muzyczny festiwal po raz pierwszy odbędzie się na Arenie Ursynów. - Mamy nadzieję, że świeckie miejsce przyciągnie nie tylko fanów muzyki chrześcijańskiej, ale także osoby, które są daleko do Kościoła - mówią organizatorzy.

Po raz pierwszy uruchomione zostaną także strefy: dziecka, powołaniowa i singli. - Chcemy stworzyć przestrzeń do spotkania zarówno dla rodzin, które poszukują swojego miejsca w Kościele, a także dla osób, które poszukują wartościowych relacji. Festiwal będzie także okazją do zaprezentowania bogactwa Kościoła - wspólnot, grup, zgromadzeń zakonnych i misyjnych, a także rozmów o wierze i powołaniu - wyjaśnia Michał Guzek.

Bilety - cegiełki na festiwal można nabyć w księgarniach katolickich, parafiach, ogólnopolskich bileteriach internetowych oraz na stronie www.chrzescijanscysingle.pl. - Do tej pory brakował festiwalu, który połączy wiele przestrzeni. Chcemy kompleksowo pokazać muzykę chrześcijańską: od amatorów po profesjonalnych wykonawców - wyjaśnia prezes fundacji.

Więcej informacji o Festiwalu Chrześcijańskie Granie na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl. W tym roku organizatorzy spodziewają się na festiwalu około tysiąca osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama