Nowy numer 48/2020 Archiwum

Będę wam Ojcem

Pod takim hasłem 21-22 października odbędzie się druga edycja Konferencji 24/7 "Serce Dawida” organizowanej przez Fundację 24/7.

W tym roku Konferencja 24/7 „Serce Dawida”, która odbędzie się w hali EXPO XXI, zgromadzi ponownie ludzi wielu środowisk i charyzmatów – od wspólnot parafialnych, po grupy charyzmatyczne i zgromadzenia zakonne. Tym razem nauczania i konferencje skupią się wokół słów Pisma Świętego "Będę Wam Ojcem” (2 Kor. 6:18).

- Będziemy wpatrywać się w Boga jako kochającego Ojca. Chcemy przez modlitwę, sakrament spowiedzi i wspólną Eucharystię stworzyć przestrzeń do spotkania z Ojcem, wierzymy, że z niego wypłynie pragnienie ufnej modlitwy do Boga oraz gotowość do bycia świadkiem w swoim środowisku - wyjaśnia Maciej Wolski z Fundacji 24/7, organizator wydarzenia.

Gośćmi wydarzenie będą m.in. bp Andrzeja Siemieniewski, dr Johannes Hartl, dr Richard Harvey, Maciej Wolski, Marcin Widera, o. Romana Groszewski SJ, Jeff Eggers, Krzysztof Demczuk, Karol Sobczyk, oraz Marcin Zieliński. Podczas konferencji będzie także "Forum dialogu” - przestrzeń do spotkania ekumenicznego.

W programie konferencji organizatorzy przewidują Uwielbienie 24/7, które rozpocznie się w 21 października rano i będzie trwało nieprzerwanie, aż do końca wydarzenia. W programie zaplanowano inspirujące wykłady, panele dyskusyjne, wieczór uwielbienia i modlitwę o uzdrowienie. Centrum konferencji będzie niedzielna Eucharystia, którą koncelebrować będą biskupi Michał Janocha, oraz Andrzej Siemieniewski, a poprzedzi ją Wieczór Konfesjonałów oraz z całonocna Góra Modlitwy.

- Wierzę, że te doświadczenia obudzą zapał do trwania w bliskości z Bogiem i pogłębienia życia sakramentalnego, a także zapału do ewangelizacji w codzienności - mówi M. Wolski.

Konferencja będzie także okazją do spotkania dwóch środowisk: charyzmatycznego oraz modlitewnego. Więcej informacji i zapisy na stronie www.24-7.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama