Nowy numer 33/2019 Archiwum

Zobacz także

Polecamy

 • PTaraski
  05.10.2017 11:05
  Wspólne modlitwy katolików z innowiercami są antyświadectwem. O tym jednoznacznie mówi PŚ w wielu miejscach, w tym św. Jan apostoł miłości [2 J 0,10-11]:

  > Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.<

  Św. Paweł do Galatów pisze tak [Ga 1,08-9]:

  > Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelie różna od tej, która wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelie rożną od tej, która [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

  W Katechizmie przedsoborowym napisano wyraźnie:

  > ... należy wystrzegać się tego wszystkiego, co by nas za niewiernych udawać mogło. Tak, iż nie tylko sercem i usty, lecz nawet zewnętrznymi czynami winniśmy wyznawać prawdziwą wiarę, i okazywać się obcymi wszelkim Zborom niewiernych, kacerzy i odszczepieńców.

  Pius XI napisał encyklikę Mortalium Animos na ten temat, żeby przestrzec przed wspólnymi modłami itp. z niewiernymi:

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xi/encykliki/mortalium_animos_06011928.html

  Lektura bardzo godna polecenia, szczególnie dzisiaj.
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL