Tablica według projektu prof. Mariana Koniecznego z inicjatywy Jerzego Odona Wosia, członka Kedywu AK, w podziękowaniu za cudowne ocalenie podczas Powstania Warszawskiego, zawisła w archikatedrze warszawskiej.
Odsłonięcia pamiątkowej tablicy z napisem "Bohaterom Powstania Warszawskiego 1944 r. Kolegom z Armii Krajowej Kedyw Kolegium B" dokonała wdowa po fundatorze - żołnierzu AK Jerzym Wosiu, pseudonim Donat, Aleksandra Ustinow-Woś i jego córka Andrianna Woś-Myśliwiec.
Uroczystość uświetnił Wiesław Ochman, Archikatedralny Chór Męski „Cantores Minores” z repertuarem patriotycznym oraz prof. Jana Żaryn, który wygłosił wykład o udziale harcerzy w Powstaniu Warszawskim. Aleksandra Ustinow-Woś została uhonorowana Medalem "Pro Patria".
Tablica powstała według projektu prof. Mariana Koniecznego z inicjatywy Jerzego Odona Wosia, członka Kedywu AK, w podziękowaniu za cudowne ocalenie podczas Powstania Warszawskiego.
- Takich wydarzeń w czasie wojny przeżył wiele. Już pierwszego dnia, tuż obok siedziby banku PKO przeżył atak bombowy. Przysypany gruzem, ocalał dlatego, że wystawały mu nogi, którymi poruszał, by dać znać kolegom że żyje. Odkopali go - mówiła córka Andrianna Woś-Myśliwiec.
Jerzy Odon Woś, jeniec wojenny KG Markt Pongau, po ucieczce z obozu dołączył do armii alianckiej i walczył na froncie francuskim. Po wojnie był wieloletnim wiceprezesem Koła AK w Nowym Jorku, członkiem Fundacji Jana Pawła II w Waszyngtonie i w Rzymie, Fundacji Kościuszkowskiej (NY), Fundacji Paderewskiego (NY), Polish University Club (NJ), Polish Institute of Arts and Sciences (NY), Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników (NY) oraz Towarzystwa Uniwersyteckiego Fides et Ratio.
Był też jednym z pierwszych organizatorów zebrania w Stanach Zjednoczonych funduszy na zakup Domu Jana Pawła II w Rzymie. Wspierał wśród Polonii ideę budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji obchodów 60-ej rocznicy Powstania Warszawskiego, a także: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Weterana, Odznaką Pamiątkową AK, Odznaką Grunwaldu, Medalem Zwycięstwa, Krzyżem Partyzanckim, Medalem WP, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Odznaką Kedywu Okręgu Warszawskiego, Krzyżem AK - Londyn, Medalem Wojennym przyznanym przez Angielskie Ministerstwo Obrony i Odznaką Akcji „Burza”.
Zmarł 26 sierpnia 2011 roku w New Jersey w USA. Spoczął na cmentarzu w amerykańskiej Częstochowie, w Doylestown. Jego nagrobek ozdabia replika pomnika warszawskiej Nike, podarowana przez jej autora prof. Mariana Koniecznego.
Motyw Nike pojawił się również na tablicy pamiątkowej, umieszczonej w pobliżu Kaplicy Literackiej archikatedry warszawskiej.