Nowy numer 48/2020 Archiwum

Polska otulona różańcem

Jedni już jadą w stronę granic, inni wybierają się do swoich kościołów albo będą modlić się w rodzinie. Wszystkich Polaków o 14.00 połączy modlitwa różańcowa. Gdzie dołączyć w Warszawie?

7 października to pierwsza sobota miesiąca - dzień poświęcony Matce Bożej. To również święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską, ratując tym samym Europę przed islamizacją. To również jeden z ostatnich dni kończącego się roku 100. rocznicy objawień fatimskich.To właśnie w Fatimie Maryja prosiła o codzienne odmawianie Różańca i wiązała z tym wiele łask, w tym łaskę pokoju dla świata.

Dlatego dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji Różaniec do Granic na krańcach naszego kraju - ale nie tylko tam - spotkają się Polacy, by wspólnie modlić się na różańcu. "Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania Różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata" - piszą organizatorzy.

Wczesnym rankiem autokary z warszawskich parafii wyjadą na wschodnie granice. Do Niemirowa zmierzają mieszkańcy parafii NSPJ z Ursusa i św. Stefana z ul. Czerniakowskiej. Studenci związani z kościołem św. Anny, wybierają się do Krynka, na granicę z Białorusią. W tamtym kierunku zmierzają też autokary wspólnot neokatechumenalnych z kościoła NMP Matki Kościoła przy ul. Domaniewskiej. Będą modlić się w miejscowości Nurzec-Stacja. Parafianie z Grochowa (kościół Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników) jadą z różańcami do Serpelic.

W sumie w całej Polsce wyznaczono 320 kościołów stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski, gdzie od 10.30 zostanie podjęta modlitwa o pokój dla naszego kraju i całego świata. Po Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy udadzą się na granicę, żeby wspólnie o godz. 14, dołączyć do różańcowego łańcucha, który otoczy całą Polskę.

Jeśli ktoś nie wyjechał na granicę, nic straconego. Do akcji może przyłączyć się, odmawiając Różaniec w kościele lub w domu. Wiele warszawskich świątyń zaprasza na wspólna modlitwę o godz. 14.

Modlić się można w kościołach:

  • akademickim św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68,
  • Świętego Ducha przy ul. Długiej 1,
  • Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Przy Agorze 9 (modlitwa różańcowa trwa tam od godz. 11 do 16),
  • św. Zygmunta na pl. Konfederacji 55,
  • Matki Bożej Królowej Pokoju przy ul. Dzierżoniowskiej 7,
  • Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Szumiącej 5,

oraz innych.

Do modlitwy dołączy też kaplica na Lotnisku Chopina (będą mogli do niej wejść wyłącznie pracownicy lotniska i podróżni korzystający tego dnia z lotniska). Na różańcu w tym dniu będą się też modlić chorzy w szpitalu przy ul. Banacha.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama