Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odmawiają 1,5 tys. różańców

Prawie 600 osób włączyło się w modlitewno-pokutną akcję na zakończenie jubileuszu fatimskiego. Jeszcze można do niej dołączyć.

Od wieczora 8 października trwa nieprzerwana różańcowa modlitwa, podjęta na zakończenie obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Zaprasza do niej parafia św. Dominika na Służewie. 

100-godzinna modlitwa na różańcu, połączona jest z piątkowym postem w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników. Zakończy się o północy z 12 na 13 października.

I chociaż akcja jest już w toku, licznik na stronie: www.fatima.waw.pl pokazuje ciągle rosnącą liczbę uczestników.

W południe 10 października 551 osób zadeklarowało odmówienie 1545 części różańca, a 390 będzie pościć 13 października.

W każdej chwili można do nich dołączyć. Wystarczy zadeklarować odmówienie chociaż jednej części różańca i ewentualnie podjęcie ścisłego postu piątkowego we wspólnych intencjach.

Ze strony internetowej można wybrać dowolny dzień i godzinę odmówienia modlitwy. Można zapisać się także na porę nocną, bo modlitwa trwa nieprzerwanie przez całą dobę. Na stronie można też zgłosić swoje świadectwo.

Uczestnicy modlą się w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie: o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie, a także o: wiarę, miłość w rodzinach, ochronę życia poczętego, powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego, podjęcie przez Kościół wezwania Matki Bożej z Fatimy oraz w intencji zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Podobny modlitewny maraton odbył się w dominikańskiej parafii na rozpoczęcie rocznicy fatimskich objawień, 13 maja br. Wtedy odmówiono łącznie prawie 1500 różańców, a ponad 400 osób podjęło w piątek 12 maja post ścisły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama