W cztery oczy z Maryją w Ignacowie

W ciszy, na adoracji, u stóp Matki, która z Jasnej Góry przyszła nas wysłuchać i wesprzeć.

Szybko minęła niepełna doba nawiedzenia kopii obrazu jasnogórskiej Czarnej Madonny w parafii św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, nieopodal Mińska Mazowieckiego. Parafię prowadzą Księża Misjonarze. Na jej terenie znajduje się też Specjalny Ośrodek Wychowawczy, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

- Cieszymy się, że Matka Boża przybyła do nas w trakcie misji parafialnych, w miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej, a także w roku, w którym osoby konsekrowane i świeccy, czerpiący z duchowości św. Wincentego a Paulo, obchodzą 400-lecie narodzin charyzmatu wincentyńskiego - mówi ksiądz wikary Konrad Jaworecki CM i dodaje z uśmiechem - A poza tym był to też wspaniały prezent dla księdza proboszcza, który w dniu przybycia obrazu obchodził imieniny.

Ikona Matki Bożej odwiedziła też kaplicę Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo   Ikona Matki Bożej odwiedziła też kaplicę Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
Parafia przygotowała się do nawiedzenia w trakcie misji parafialnych, które prowadził ks. Krzysztof Dura CM. Każdy dzień misji kończył się Apelem Jasnogórskim.

Wieczorem 13 października peregrynujący wizerunek Czarnej Madonny powitali  wierni wraz z bp. Markiem Solarczykiem, proboszczem ks. Edwardem Staszczyszynem CM i duchowieństwem dekanatu mińskiego. Podczas nawiedzenia specjalne Msze św. przed jasnogórskim obrazem mieli też chorzy, dzieci i młodzież i matki w stanie błogosławionym. Na zakończenie,14 października w obecności Matki Bożej Częstochowskiej małżonkowie odnowili przyrzeczenia ślubne. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..