Nowy Numer 38/2019 Archiwum

W cztery oczy z Maryją w Ignacowie

W ciszy, na adoracji, u stóp Matki, która z Jasnej Góry przyszła nas wysłuchać i wesprzeć.

Szybko minęła niepełna doba nawiedzenia kopii obrazu jasnogórskiej Czarnej Madonny w parafii św. Antoniego z Padwy w Ignacowie, nieopodal Mińska Mazowieckiego. Parafię prowadzą Księża Misjonarze. Na jej terenie znajduje się też Specjalny Ośrodek Wychowawczy, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

- Cieszymy się, że Matka Boża przybyła do nas w trakcie misji parafialnych, w miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej, a także w roku, w którym osoby konsekrowane i świeccy, czerpiący z duchowości św. Wincentego a Paulo, obchodzą 400-lecie narodzin charyzmatu wincentyńskiego - mówi ksiądz wikary Konrad Jaworecki CM i dodaje z uśmiechem - A poza tym był to też wspaniały prezent dla księdza proboszcza, który w dniu przybycia obrazu obchodził imieniny.

Ikona Matki Bożej odwiedziła też kaplicę Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo   Ikona Matki Bożej odwiedziła też kaplicę Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
Parafia przygotowała się do nawiedzenia w trakcie misji parafialnych, które prowadził ks. Krzysztof Dura CM. Każdy dzień misji kończył się Apelem Jasnogórskim.

Wieczorem 13 października peregrynujący wizerunek Czarnej Madonny powitali  wierni wraz z bp. Markiem Solarczykiem, proboszczem ks. Edwardem Staszczyszynem CM i duchowieństwem dekanatu mińskiego. Podczas nawiedzenia specjalne Msze św. przed jasnogórskim obrazem mieli też chorzy, dzieci i młodzież i matki w stanie błogosławionym. Na zakończenie,14 października w obecności Matki Bożej Częstochowskiej małżonkowie odnowili przyrzeczenia ślubne. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL