Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jubileuszowa akcja oddawania krwi w Klarysewie

Ponad 11 litrów krwi oddali uczestnicy akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się w domu parafialnym przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew). Swoją krew ofiarowało 25 osób.

Była to już 20. akcja organizowana przez parafię w Klarysewie. Ks. Tadeusz Jamka zapewnił, że nie jest to ostatni jubileusz i akcje będą kontynuowane w przyszłych latach. Klarysewski proboszcz podkreśla, że w akcjach licznie uczestniczy młodzież. W ciągu dwóch dekad wielu młodych ludzi oddawało krew po raz pierwszy w trakcie akcji przy parafii Klarysewie. Od tej pory należą do stałych krwiodawców. Podczas poprzedniej akcji w Klarysewie, która odbyła się 26 marca tego roku, krew oddało 27 osób. Tym razem przystąpili do niej także mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, Piaseczna i Wilanowa.

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi odbyła się 26 marca 2006 r. podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez ks. płk. Zenona Surmę CMF, krajowego duszpasterza honorowych dawców krwi. Organizatorami akcji w Klarysewie są: proboszcz ks. Tadeusz Jamka, ks. płk Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz honorowych dawców krwi, i Dariusz Piotrowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama