GN 33/2019 Archiwum

Jubileuszowa akcja oddawania krwi w Klarysewie

Ponad 11 litrów krwi oddali uczestnicy akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się w domu parafialnym przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew). Swoją krew ofiarowało 25 osób.

Była to już 20. akcja organizowana przez parafię w Klarysewie. Ks. Tadeusz Jamka zapewnił, że nie jest to ostatni jubileusz i akcje będą kontynuowane w przyszłych latach. Klarysewski proboszcz podkreśla, że w akcjach licznie uczestniczy młodzież. W ciągu dwóch dekad wielu młodych ludzi oddawało krew po raz pierwszy w trakcie akcji przy parafii Klarysewie. Od tej pory należą do stałych krwiodawców. Podczas poprzedniej akcji w Klarysewie, która odbyła się 26 marca tego roku, krew oddało 27 osób. Tym razem przystąpili do niej także mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, Piaseczna i Wilanowa.

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi odbyła się 26 marca 2006 r. podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez ks. płk. Zenona Surmę CMF, krajowego duszpasterza honorowych dawców krwi. Organizatorami akcji w Klarysewie są: proboszcz ks. Tadeusz Jamka, ks. płk Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz honorowych dawców krwi, i Dariusz Piotrowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL