Nowy numer 33/2019 Archiwum

3 tys. różańców dla fatimskiej Pani

Kończy się październik, ale modlitwa różańcowa trwa przez cały rok, codziennie. Tak jak prosiła Maryja.

"Odmawiajcie codziennie różaniec" - mówiła Matka Boża, objawiając się przed stu laty dzieciom w Fatimie. Na zakończenie jubileuszu fatimskiego parafia św. Dominika na Służewie zorganizowała 100-godzinną modlitwę różańcową, dla chętnych połączoną także z piątkowym postem w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników. Modlitwa trwała bez przerwy od wieczora 8 października, do północy z 12 na 13 października.

Wzięło w niej udział 1226 osób, które odmówiły łącznie 2997 różańców. Post podjęło 831 osób, w tym 725 zadeklarowało post ścisły.

Udział w akcji można było zgłosić drogą internetową lub wpisując się do specjalnych ksiąg, wyłożonych w czterech warszawskich parafiach: św. Dominika na Służewie, św. Maksymiliana Marii Kolbe na Służewcu, NMP Matki Kościoła na Ksawerowie oraz Matki Miłosierdzia na Stegnach.

Uczestnicy modlili się w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie: o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie, a także o: wiarę, miłość w rodzinach, ochronę życia poczętego, powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego, podjęcie przez Kościół wezwania Matki Bożej z Fatimy oraz w intencji zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Parafia św. Dominika zachęca do nadsyłania świadectw łask otrzymanych przez modlitwę różańcową i post, podjętych w odpowiedzi na wezwanie Maryi w Fatimie. Świadectwa można przesyłać za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie: fatima.waw.pl

Podobny modlitewny maraton odbył się w dominikańskiej parafii na rozpoczęcie rocznicy fatimskich objawień, 13 maja br. Wtedy odmówiono łącznie prawie 1500 różańców, a ponad 400 osób podjęło w piątek 12 maja post ścisły.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL