Nowy numer 50/2018 Archiwum

Warszawski Time Square

O tym, jak ostatecznie będzie wyglądał pl. Defilad, zdecydują mieszkańcy. Ruszyły konsultacje społeczne.

Spośród 42 nadesłanych prac na koncepcję funkcjonalno-przestrzenną centralnej części pl. Defilad, jury konkursowe wybrało pięć. Subtelnie nawiązują do historycznej zabudowy Warszawy, tworzą miejsce do masowych imprez i kameralnych spotkań.

– To wszystko ma sprawić, że na pl. Defilad będzie chciało się przyjść. Dziś to pustynia – zauważa Michał Olszewski, wiceprezydent miasta. I dodaje, że stolica – tak jak Nowy Jork – powinna mieć swój Time Square. Na stronie internetowej www.konsultacje.um.warszawa.pl znajdują się wyłonione przez sąd konkursowy prace. Do końca miesiąca mieszkańcy Warszawy mogą zgłaszać uwagi i własne propozycje. – Nie uważamy, że są to projekty skończone, to pewne ramy, podstawy do dalszej dyskusji – wyjaśniła Marlena Happach, dyrektor biura Architektury i Planowania Przestrzennego oraz przewodnicząca sądu konkursowego. Zwycięski projekt na reorganizację pl. Defilad poznamy dopiero w przyszłym roku. Przebudowa centralnego placu stolicy będzie połączona z innymi ważnymi inwestycjami w tym rejonie: budową parkingu podziemnego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Teatru Rozmaitości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy