Nowy numer 50/2018 Archiwum

Kardynał zaprasza do modlitwy za ojczyznę

- Już drugi raz będziemy się gromadzić w otwartej przed rokiem Świątyni i modlić się za Ojczyznę - mówi kard. Kazimierz Nycz. 11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej odbędą się uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

11 listopada o godz. 9 w wilanowskiej świątyni zostanie odprawiona uroczysta Msza św.w intencji Ojczyzny. Weźmie w niej udział prezydent RP Andrzej Duda, przedstawiciele władz państwowych oraz członkowie Episkopatu Polski.

Msza św. dla wiernych, którzy nie posiadają specjalnych zaproszeń na uroczystość z udziałem prezydenta, zostanie odprawiona o godz. 12.

Tego dnia będzie można także zwiedzić Panteon Wielkich Polaków i zobaczyć spektakle Teatru XXI wieku dla Dzieci.

Uroczystości zakończy koncert o godz. 20, podczas którego zostanie wykonana Msza F-dur, skomponowana przez księcia Józefa Michała Ksawerego  Poniatowskiego.

 

Święto Niepodległości 2017 w Świątyni Opatrzności Bożej
Archidiecezja Warszawska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy