Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trzaskowski kandydatem na prezydenta Warszawy

Opozycja zjednoczona w Warszawie. Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem na prezydenta stolicy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Paweł Rabiej kandydatem na wiceprezydenta.

- Zjednoczona opozycja staje się faktem - stwierdził w Sejmie Grzegorz Schetyna podczas wspólnej konferencji Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, przedstawiając wspólnych kandydatów na urząd prezydenta i wiceprezydenta Warszawy.

- Skuteczna silna zjednoczona pozycja wygra z PiS-em - dodał Ryszard Petru.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta stolicy w rządzie Ewy Kopacz był wiceministrem Spraw Zagranicznych ds. Unii Europejskiej oraz pełnomocnikiem premiera ds. Rady Europejskiej.

"Bitwa warszawska będzie najważniejszą bitwą wyborów samorządowych. Być może najważniejszą bitwą w najbliższym czasie dla całej opozycji, dlatego dziś cała opozycja musi skoncentrować swe wysiłki w walce przeciwko upartyjnieniu Polski i niszczeniu niezależności samorządów" - stwierdził Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna zapowiedzieli też dalsze rozmowy w celu uzgodnienia kandydatów na prezydentów innych miast.

Najbardziej prawdopodobnym kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy jest wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Prawo i Sprawiedliwość może wystawić marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, choć w sejmowych kuluarach mówi się także o możliwej kandydaturze premier Beaty Szydło. Wspólnym kandydatem prawicy może być również Patryk Jaki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama