Popularna Biblia Tysiąclecia ukazała się w wydaniu z objaśnieniami, historycznymi ciekawostkami i w szacie graficznej atrakcyjnej dla młodych czytelników.
Prof. Chrostowski zaznaczył, że lektura Pisma Świętego, żeby była owocna, musi być codzienna, systematyczna. Wymaga wysiłku i silnej woli. On sam zaleca czytanie jednego rozdziału dziennie, najlepiej na głos, gdyż w ten sposób niejako "użyczamy swojego głosu Bogu". Młodym i niewprawnym czytelnikom radzi rozpocząć od lektury Nowego Testamentu, od Ewangelii św. Łukasza i Dziejów Apostolskich, będących jej kontynuacją.
- Zachęcając do regularnego sięgania po Pismo Święte, musimy czytelnikowi dać klucz. Żeby zagłębianie się w lekturę było owocne. I to wydanie Pisma Świętego dla młodych taki klucz daje - mówił ks. Chrostowski.
Biblista podkreślił, że okazją dla dzieci i młodzieży do "odkrycia" wartości Pisma Świętego są: czytania mszalne i dobrze wygłoszona homilia, katecheza szkolna oparta na Biblii oraz pierwsza i najważniejsza - rodzina.
- Najlepszy przykład to ten, gdy rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo biorą do ręki Pismo Święte i je czytają - podkreślił duchowny.
"Biblia z Papugą" ukazała się przy współpracy Domu Wydawniczego „Rafael” i Wydawnictwa Pallotinum.
Czytaj także: