Nowy numer 24/2019 Archiwum

Premiera "Biblii z papugą" dla młodych

Popularna Biblia Tysiąclecia ukazała się w wydaniu z objaśnieniami, historycznymi ciekawostkami i w szacie graficznej atrakcyjnej dla młodych czytelników.

- Zaletą tego wydania jest to, że nie jest ono streszczeniem, omówieniem czy próbą syntezy, ale jest to po prostu tekst Pisma Świętego, jaki znamy z lekcjonarza, opatrzony ilustracjami i komentarzami, które pomagają przez Pismo przejść - powiedział wybitny biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski, podczas premiery „Pisma Świętego dla młodych", która odbyła się w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym pallotyńskim tłumaczeniu, połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży, potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.

- Papuga sama z siebie potrafi powiedzieć tylko jedno słowo: "ave". Nawiązując do zwiastowania przez słowo "ave", Słowo stało się Ciałem - wyjaśnił Janusz Michałowski, dyrektor Domu Wydawniczego „Rafael” podczas dyskusji: "Jak zainteresować nastolatka Biblią?", która towarzyszyła prezentacji nowego wydania.

- Kiedy ją zobaczyłem, do razu skojarzyłem papugę z Panamą i przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym państwie w 2019 r. - dodał bp Marek Solarczyk, delegat ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, działającej przy KEP. Biskup dodał przy tym, że księża i katecheci otrzymują wspaniałą pomoc duszpasterską, która pomoże zainteresować młodzież czytaniem Pisma Świętego i "przyjąć w tym Słowie Boga żywego".

 Na 1680 stronach, oprócz tekstu Starego i Nowego Testamentu, młody czytelnik znajdzie krótkie komentarze, objaśnienie, ciekawostki, didaskalia, słowniczek trudnych wyrazów i pojęć, a także kolorowe mapy i wkładki, które pozwolą mu zrozumieć historyczno-geograficzne realia opisywanych zdarzeń. Każda z ksiąg opatrzona jest wstępem, wyjaśniającym, jak, kiedy i po co powstała, kto jest jej autorem, a kto bohaterem. Do lektury zachęca też bardzo atrakcyjna i barwna szata graficzna. W kolorowych ramkach znalazły się cytaty, nad którymi warto dłużej się zastanowić, a także wskazówki, jak biblijną naukę wprowadzić w codzienne życie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL