Nowy numer 41/2019 Archiwum

Odpowiedzieli „tak”

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP siedmiu kleryków przyjęło sakrament święceń w stopniu diakonatu.

To dzień wielkiej radości z tego, co Pan Bóg uczynił w sercu Maryi i wielki dzień w Kościele warszawskim. To wesele siedmiu jego synów, którzy na drodze do stawania się pasterzami przyjmują święcenia diakonatu. To ich wesele i nasze – mówił ks. dr Wojciech Bartkowicz, witając w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca rodziny i przyjaciół kandydatów do święceń.

Święcenia diakonatu przyjęli: Paweł Gontarz, Paweł Komar, Krzysztof Lichota, Mateusz Remigiusz Nycz, Adam Olasek, Jakub Rosiński, Marek Sko- wroński. Każdy z nich, wezwany z imienia i nazwiska, podchodził do kard. Kazimierza Nycza i składając mu ukłon, odpowiadał: „Jestem”. – Jest wiele podobieństwa między uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP a święceniami, które przyjęliście – mówił na koniec Mszy św. kard. Kazimierz Nycz, podkreślając, że tak jak Maryja, diakoni dawno zostali wybrani przez Boga. I tak jak Ona, wierna swojej obietnicy aż pod krzyż, powinni w sposób nieodwołalny służyć Bogu i ludziom aż do końca. – Bądźcie sługami Boga, Kościoła i ludzi, zwłaszcza biednych i potrzebujących. Wasze „tak”, wypowiedziane przy święceniach diakonatu, jest potwierdzeniem wyboru na całe życie. Nie może być w to wkalkulowana żadna wątpliwość czy jakieś zastrzeżenie – mówił metropolita warszawski, który podziękował rodzicom i kapłanom za to, że pielęgnowali powołanie nowych diakonów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL