Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pytasz o wiarę? Bp Marek Solarczyk ci odpowie

Bp Marek Solarczyk, który w Bazylei spotkał się z Polakami uczestniczącymi w 40. Europejskim Spotkaniu Młodych, zapowiedział, że do wielu z nich wyśle specjalne e-maile.

Bp Marek Solarczyk, który w Bazylei spotkał się z Polakami uczestniczącymi w 40. Europejskim Spotkaniu Młodych, zapowiedział, że do wielu z nich wyśle specjalne e-maile. Otrzymają je wszyscy, którzy podczas dzisiejszego spotkania zadawali biskupowi pytania dotyczące wiary i zostawili mu swój adres e-mail.

Podczas spotkania Polaków uczestniczących w 40. Europejskim Spotkaniu Młodych w Bazylei, polscy pielgrzymi spisali pytania dotyczące wiary i duchowości, które chcieliby zadać bp. Markowi Solarczykowi. Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodych na kilka z nich odpowiedział osobiście podczas spotkania. Zapowiedział też, że na pozostałe udzieli odpowiedzi, wysyłając e-maila do autorów pytań - jeśli tylko do kartki z pytaniem dołączyli swój adres.

Kwestie, do których bp Solarczyk odniósł się podczas spotkania, dotyczyły m.in. reformacji, tego, w jaki sposób pielęgnować po powrocie do Polski doświadczenia Europejskiego Spotkania Młodych i jak świadczyć o Bogu niewierzącym rodzicom. Młodzi pytali biskupa także o to, w jaki sposób żyć na co dzień wartościami chrześcijańskimi. W udzielanych odpowiedziach bp Solarczyk odwoływał się do własnych doświadczeń z dzieciństwa i młodości, a także licznych spotkań m.in. z młodzieżą, której od lat towarzyszy.

W Bazylei dobiega końca 40. Europejskie Spotkanie Młodych, którego tematem jest “Niewyczerpana radość”. Najliczniej reprezentowaną narodowością na spotkaniu są Polacy, których przyjechało do Szwajcarii ok. 5 tys.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL