Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pójdź w Orszaku, wygraj kalendarz ze świętymi

Największy Orszak Trzech Króli już po raz dziesiąty przejdzie ulicami Warszawy. Wyślij nam swoją fotorelację - otrzymasz kalendarz ze świętymi lub kubek "Gościa Niedzielnego".

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza granicami.

Największy Orszak Trzech Króli, już po raz dziesiąty rozpocznie się na Placu Zamkowym. Chwilę przed godz. 12 Anna Kubicka-Płodzich zaśpiewa kolędę „Bóg się rodzi” ze zwrotką, która wygrała konkurs poetycki zorganizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. W samo południe kard. Kazimierz Nycz poprowadzi modlitwę Anioł Pański, po której Orszaki zaczną przygotowywać się do drogi.

Przed królewskimi Orszakami, w drogę do Betlejem, wyruszy Orszak Rodzinny, który będzie prowadzony przez Brzemienną Świętą Rodzinę z osiołkiem.

Na Placu Zamkowym na uczestników Orszaku będzie czekało wiele atrakcji – taniec dziewcząt z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego. Królowie, podczas swojej wędrówki do Stajenki zobaczą upadek pierwszych ludzi – Pierwszy Grzech, zmagania Dobra ze Złem, miną Dwór Heroda i Gospodę, ujrzą Chóry Anielskie, które będą wychwalać Boga, przejdą przez Bramę Anielską, która zaprowadzi ich do Jezusa.

Każdy z Królów inaczej będzie podróżował do Betlejem: Król Afrykański na wielbłądzie, Król Azjatycki na platformie ciągniętej przez kulisów, a Król Europejski - na tronie umieszczonym na rikszy, a jego Orszakowi będą towarzyszyły alpaki prowadzone na smyczy przez dzieci.

Drugi warszawski orszak przejdzie ulicami Bródna. Swoje orszaki ma również kilkanaście podwarszawskich miejscowości. Jesteśmy ciekawi Waszych orszakowych fotorelacji, które z przyjemnością opublikujemy w serwisie warszawa.gosc.pl. Czekamy na nie pod adresem warszawa@gosc.pl. Najszybszych nagrodzimy kubkami "Gościa Niedzielnego". Wszystkich autorów zdjęć warszawskich i podwarszawskich orszaków nagrodzimy kalendarzem ściennym z wizerunkami świętych.

Pójdź w Orszaku, wygraj kalendarz ze świętymi  

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama