Nowy numer 42/2019 Archiwum

Cierpiał jak Hiob

W uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia, zmarł biskup senior diecezji warszawsko-praskiej.

Odszedł w wieku 83 lat, w 60. roku kapłaństwa, po długiej i ciężkiej chorobie. – Nigdy nie widziałem, żeby się skarżył, choć doświadczał ogromnie dużo bólu – wspomina bp Marek Solarczyk. Stanisław Kędziora urodził się 6 grudnia 1934 r. w Seligowie, w diecezji łowickiej. Od 1965 r. wykładał teologię dogmatyczną, a od 1971 r. był wicerektorem WMSD.

W 1987 r. został biskupem warszawskim, a od 1992 r. warszawsko-praskim. – Szedł śladami Chrystusa cierpiącego i niósł Jego krzyż. Tylko Bóg wie, ile osób przez to cierpienie zostało zbawionych – mówił abp Henryk Hoser. 29 grudnia bp Stanisław Kędziora spoczął na Cmentarzu Bródnowskim w kwaterze 1B, żegnany przez licznych wiernych, duchowieństwo i przedstawicieli episkopatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL